Новини з 1996 року

У КРЕМЕНЧУЦІ ЧИНОВНИКИ ЛЯКАЮТЬ ГРОШИМА, ЯКИМИ ЛЮДИ ЗАПЛАТЯТЬ ЗА ВИКОНАННЯ ЗАКОНУ ПРО ДЕКОМУНІЗАЦІЮ

Олександр Курилов 20 серпня 2015 16:47 1134 0

Скільки слід платити кременчужанам за зміну назв вулиць, що планується зробити за два місяці? У скільки це обійдеться кожній родині? Й чи справді за перереєстрацію автомобіля (нова адреса у техпаспорті) слід віддати 353 гривні? Ще – чи слід через зміну назв 110 вулиць у нашому місті усім терміново міняти паспорти, бо інакше будуть проблеми з субсидіями?

Це нарада у Кременчуцькому міському виконавчому комітеті сьогодні  та його учасники – керівники міських служб, які вирішили зробити бізнес на стягненні з людей коштів при втіленні у життя нового закону про декомунізацію.

Але одна справа – мрії нового начальника МРЕВ Володимира Барчука, який говорить що у місті є 100 тисяч автомобілів і, відповідно, за перереєстрацію кожного слід буде заплатити.

Інша справа – це реалії та сам закон про декомунізацію з перехідними положеннями, де мова про витрати не йде взагалі.

Звідси й остаточне резюме з вислуханих суперечок та отриманих на запитання репортерів відповідей.

Реалії ж такі  – якщо з людини вимагатимуть гроші за новий технічний паспорт у Кременчуцькому МРЕВ, про що говорить його керівник, – то це незаконна справа.

І не просто незаконна справа, а корупція в чистому вигляді у Кременчуцькому МРЕВ.

Бо насправді ніхто перереєстрації цих документів не вимагає і законом за це ніякої відповідальності не передбачено.

Так само не потрібно у випадку зміни адреси бігти й міняти паспорт. Субсидію людині, як цього не хочеться департаменту міськвиконкому з соціального захисту, даватимуть і за старою адресою, а для такого міськвиконком оприлюднить новий перелік вулиць.

Так само  безкоштовно змінюватимуться адреси в кадастрових номерах земельних ділянок, але це потрібно буде робити, якщо людина таку ділянку продає.

Інше, що є насправді й про що теж розповіли, – заміна паспорта в цьому випадку теж не є терміновою, усе відбуватиметься автоматично. Автоматично – це під час вклеювання нового фото протягом наступних 10 років.

Обов’язкової норми – йти й міняти документи - насправді у законі немає.

Єдине питання – це права власності.

Наталя Проценко, керівник управління юстиції Кременчука, зазначає, що тим, у кого власність зареєстрована до 1.1. 2013 року, робити нічого не потрібно. Єдина прогалина у законі – так це питання: ті, хто зареєстрував власність пізніше, мають оформити зміни й заплатити за це 99 гривень.

Інше, про що говорить пані Проценко, – всім юридичним особам слід буде заплатити за зміну адреси 60 гривень, аби ці зміни було надруковано в Бюлетені Міністерства юстиції про державну реєстрацію.  І все це слід зробити в тримісячний термін.

Втім усе це, сказане кременчуцькою чиновницею й на чому хочуть стягнути з людей кошти, – є протизаконним.

Наскільки протизаконним – про це мовчать, а сама керівник міського управління юстиції за роз’ясненням не зверталася.

І, як на автора, звертатися по довідки в область чи Міністерство юстиції пані Проценко не планує.

Чому – теж зрозуміло, бо все це є зразком «Єдапс» - коли чиновники роблять гроші на людях.

Залишається сказати останнє  - сама нарада, під час якої чиновники Кременчука лякали людей, а журналісти цей переляк спростовували, – цікава. Репортерам з «Телеграфа» - Тетяні Донченко, репортеру «Програми плюс» - автору цієї новини й представнику «Європейського клубу» Світлані Овчаренко допомагав у дебатах представник міської організації партії «Свобода» Костянтин Красовський.

Гірше, що відповісти на запитання: чи дослухаються наші чиновники до пропозицій  з’ясувати усі деталі, – сказати важко. І причина тут одна – наші чиновники  важкі на підйом, є ледарями у своїй роботі,  але дуже швидкі на свою зарплату і хабарі.

О.Курилов

Теги: Декомунізація

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись