Новини з 1996 року

У Кременчуці – «проти Українська» медична «реформа». Лікарні №3 й №4 об’єднають в одну

Олександр Курилов 04 січня 2017 13:53 1706 0

Надалі  у нашому місті вже не буде окремо лікарні №3 та лікарні №4, в кожній з яких приймали пацієнтів, виписували ліки та лікарняні.  

Натомість  буде одна лікарня інтенсивного лікування, вже неприбуткова, на відміну від колишньої залізничної,  з назвою «Кременчуцька».

Читати також: Суд повернув Українця на посаду головного лікаря лікарні №3. Буде четвертим в черзі на поновлення

Відповідне рішення  з цього приводу виноситься на розгляд чергової сесії  (проект уже оприлюднено)  міської ради й пояснення, принаймні офіційне, – все робиться для проведення медичної реформи та організації кременчуцького госпітального округу.  

Чому лише ці дві лікарні слід  терміново об'єднати в одну, у проекті депутатського рішення теж говориться – в лікарні №4 є інфекційне відділення, а в Третій міській лікарні такого немає.

А ще в Четвертій міській лікарні є потужне поліклінічне відділення.  Правда,  в Третій міській лікарні таке ж потужне  поліклінічне відділення теж є.

За тим, що пояснюється стосовно змін, –  мова про таке.

«Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня – заклад охорони здоров’я, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару або амбулаторних умовах населенню у гострому стані захворювання або з хронічними захворюваннями, що потребують інтенсивного лікування та догляду, з обов’язковою наявністю відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги».

Інше, на чому наполягає розробник – керівник міського управління охорони здоров’я Максим Середа, це вже звичайні гасла зразка: "таким чином, у подальшому буде запроваджено принцип гроші ходять за пацієнтом».

Читайте також: Погром у міській медицині. Мер Кременчука Малецький провів сьогодні лікарняний спектакль для ЗМІ

Загалом,  для повного  руйнування міської медицини, в якій  кременчуцькі лікарні  сьогодні ще мають свої  лікувальні відділення й не залежать одна від одної, майбутній проект депутатського рішення – цікавий. Однак є запитання.

Звісно, можна аргументувати  у поясненні депутатам термінову необхідність мати у великій єдиній кременчуцькій лікарні інфекційне  відділення й при цьому забувати, що для такого масштабного проекту ще слід мати відділення неврології, яке розташовано у Першій міській лікарні.

Однак про це пан Максим Середа не згадує й, вочевидь для цього є причина. Остання ж, здається,  називається  - Вадим Українець, колишній головний лікар Третьої міської лікарні, який через суд поновлюється на роботі.

І, вочевидь, самі реформи,  за які голосуватимуть   депутати міськради,  спрямовані не на кременчужан та покращення якості їхнього лікування, й  жодної медичної реформи насправді в цьому немає. Натомість мова лише про «бойові дії» проти колишнього головного лікаря, якому вже не буде куди повертатися після відновлення на посаді.  

Але наскільки така ціна владної війни, де всі сили кинуто на інтриги, – потрібна людям?

Читайте також: В Кременчуці створять судинний центр на базі Третьої лікарні

Мешканцям нашого міста потрібне не об’єднання, яке нічого, окрім зайвих посад директора й численних заступників в  одному закладі й іншому, не  дасть. Кременчужанам  потрібне нормальне лікування, а не війни за те, хто ці лікарні очолюватиме.  Але як це пояснити міському голові Кременчука?

 

 

 

Теги: Медицина КременчукаГроші Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1247 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1912 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2434 0