Новини з 1996 року

У Кременчуці - велике будівництво. За кредитною програмою, але під європейським контролем

Олександр Курилов 10 серпня 2020 10:45 352 0

Полтавська обласна адміністрація відзвітувалася за початок  великого  будівництва соціальних об’єктів, яке триває на Полтавщині за кошти Європейського інвестиційного банку.

Й це відома подія, проект якої – «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», що була затверджена минулим урядом ще 22.12.2014 року.

Кошторис кредитної програми – 200 мільйонів євро

За тим, що заплановано для Полтавщини цією програмою – мова про будівництво 9 об’єктів на загальну суму 350,7 мільйона гривень.

Частка будівництва у Кременчуці в цій справі – 54,43 мільйона гривень й мова тут про три проекти. За першим – у місті реконструюють колишню лікарню шкірно-венерологічного диспансеру, що в Крюкові піж центр реабілітації дітей. Вартість цього проекту 49,3 мільйона гривень.

Ще два проекти – це квартири для переселенців. Такі зроблять замість магазину, що в будинку на вулиці Східній №20 ( вартість проекту – 3,98 млн грн)

Інше – це реконструкція гуртожитку на вулиці Молодіжній 5, куди буде вкладено 1,15 мільйона гривень.

Далі ж слід сказати про наступне – будівельні роботи виконуватимуть дві компанії – ТОВ «Будівельник» з Харкова та кременчуцький «Собзрембуд».

Тож першій фірмі випало зробити реабілітаційний центр, а кременчужанам – збудувати квартири.

Виконавців цієї роботи визначав сам банк, представники якого у перевірятимуть, що саме вийшло з цього проекту.

Термін виконання робіт за тим, що написано в урядовій програмі – 2021 рік.

Останнє про сам кредит в 200 мільйонів євро, за рахунок частини якого триває будівництво в нашому місті.

Й тут умови Європейського інвестиційного банку наступні : залучення позики ЄІБ буде здійснюватися у євро за плаваючою відсотковою ставкою (EURIBOR), сплата комісії за зобов’язання та одноразової комісії за надання кредиту проектом Угоди не передбачається.

Передбачається оплата (одноразово) комісії за оцінку Проекту Банком у розмірі 50 тис. євро.

P.S. Між іншим – сам проект Європейського інвестиційного банку для Кременчука дуже цікавий. Зокрема для мешканців він цікавий тим, що ось європейці порахували кошти на кременчуцьке будівництво – й сказали, беріть стільки й це на проект вистачить.

Але знаючи особливості виконкомівського кременчуцького будівництва, наприклад історію реконструкції золотої станції перекачки фекальних стоків СП 17, що в Кохнівці яка вже коштує більше ніж будівля міськради на площі Перемоги, або ремонту спортшколи №2, варто подивитися як все закінчиться і чим?

На фото - ескіз нового центру реабілітації дітей, яки має постати замість колишньої лікарні венерологічного диспансеру у Крюкові.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 205 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 215 0
На 449 річницю міста бібліотекарі відкрили сторінки сивого минулого Кременчука. ФОТО 373 0