Новини з 1996 року

У Кременчуці - війни за пацієнтів між мером Малецьким та Кременчуцьким районом. Переможені вже є

Олександр Курилов 17 січня 2018 15:48 941 0

Адміністрація Кременчуцького району пропонує міському голові Кременчука Віталію Малецькому укласти угоду щодо лікування мешканців нашого міста в Кременчуцькій районній лікарні, що на проспекті Полтавському.

Однак наш міський голова на таку ворожу пропозицію не відповідає. Причина - це плани нашого мера перетягти 8 тисяч кременчужан у пункт первинної медичної допомоги, який відкрито за півтора кілометра від лікарні, у кварталі №278, куди хворі з віддалених вулиць Кохнівки зможуть доповзти.

Погано, що наш мер нічого у відповідь на пропозицію дружби не говорить.

Зважаючи на це, чиновники Кременчуцької райради, а вони теж люди не дурні, вдалися до плану Б.

Це спеціальна нарада в Кременчуцькій районній раді сьогодні, тема якої  одна: справи в районній лікарні та її амбулаторії, четверо лікарів якої обслуговують кременчужан.

З цього приводу – спеціальні доповіді та відповіді на запитання, з яких головне таке.

Медики районної лікарні ведуть прийом тих мешканців нашого міста, яким зручно діставатися до райлікарні і яким для цього не потрібно по півгодини чекати маршрутки й потім іти ще кілометр.

Тож уже відомо, що ніякого скорочення амбулаторії районної лікарні не буде, а той наказ, який видали, – анульовано.

Натомість, зціпивши зуби, в Кременчуцькому районі написали листа нашому меру Малецькому про дружбу та прохання пацієнтів амбулаторії районної лікарні не забирати.

А раз наш мер руку дружби тиснути не став, то звідси й подальші кроки.

У рамках пілотного проекту вже в Кременчуцькій районній лікарні почали з січня робити те, що в Кременчуці робитимуть лише з початку квітня, – укладають угоди про медичне обслуговування населення на первинному рівні.

І таких угод з потрібних 8300 підписали 1822.

Коли підпишуть решту, тоді на нашого мера взагалі в районі дивитися ніхто не буде й ніхто дружити йому не пропонуватиме.

Не буде, бо головне в цій справі - кошти, які йтимуть субвенцією повз Кременчук і мова тут про те, що на первинне лікування хворого держава виділятиме по 370 гривень.

І перспектива тут така: лікарі районної лікарні, а люди їм вірять, підпишуть необхідну кількість угод і навіть більше.

А після цього вже перед мером Малецьким постане одне запитання: ось міськвиконком і він особисто відкрив у кварталі №278 пункт первинної медичної допомоги, де кабінетів для лікарів і хворих з Великої Кохнівки достатньо.

Однак при цьому хворі нашого міста, як і раніше, лікуватимуться в амбулаторії районної лікарні, яка до них ближче.

У такому випадку для кого саме міський голова Малецький усе це відкривав, якщо такої «дрібниці», як Кременчуцька багатоповерхова районна поліклініка, він не побачив?

І для чого тоді наш мер городив увесь цей город і вкладав мільйони гривень наших податків у те, що не знадобилося у таких великих обсягах?

А відповідь на це запитання досить проста.

Бо все тут починається з амбіцій наших чиновників, які прагнули посісти керівні крісла в нашому медичному окрузі.

І кременчуцька пропозиція була серйозна – обрати головою медичного округу заступника мера Ольгу Усанову, у якої за плечами – наше медучилище.

Але самі медики проголосували за керівника округу "Південний" Марію Ігнатчук, нинішнього головного лікаря Кременчуцької районної лікарні.

Звідси й війни нашої мерії проти Кременчуцького району. А зміст цих війн – вони нам листи про співпрацю, а ми їм - дулю в кишені.

Крім того, виконком забере своїх хворих. От тільки одна проблема: кременчужани - не кріпосні селяни й перетягти їх з одного місця в інше не дуже виходить.

23 січня депутат міської ради Оксана Піддубна проводить у Великій Кохнівці мітинг з мешканцями. Тема одна: медичне обслуговування її виборців має бути максимально комфортним та ефективним для людей. Сьогодні увесь цей комфорт та ефективність у районній лікарні є.   

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1340 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2332 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2954 0