Новини з 1996 року

У Кременчуці - пристрасті навколо "Міського Саду". На кону щонайменше мільйон гривень

Альбіна Козлова 22 листопад 2018 15:00 727 0

Сьогодні у Фейсбуці небайдужі кременчужани опублікували пост про те, що проект зі створення в "Міському Саду" екстрим-зони не є правомірним та вимагають відхилити проект громадського бюджету  «Сімейно-спортивний драйв-парк "Міський сад"», на реалізацію якого розробники просять мільйон гривень.

Побудова в «Міському саду» зон відпочинку є незаконною, адже останній з 1993 року має статус комплексної пам'ятки природи місцевого значення та охороняється законом.

Відповідно до ст. 3 Закону України Про природно-заповідний фонд України №2456-XII, від 16.06.1992 до природно-заповідного фонду України належать: заказники, пам'ятки природи, ботанічні сади, дендрологічні парки,  зоологічні парки та парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва  і  залежно від їх екологічної та наукової, історико-культурної цінності можуть бути загальнодержавного або місцевого значення.

Тож кременчужан обурює той факт, що ті люди, які пишуть проекти розвитку міста, взагалі не цікавляться законодавством та не розуміють, що не всі «покращення» є законними.

«У Міського саду є план реконструкції! Він повинен бути вічно квітучим садом. Тут заборонені екстрим-зони. Не займайте Міський сад! Приберіть від нього свої руки! Для екстрим-зон повно місця в Кременчуці! Пригадайте, що є діти і на Занасипах, і на Молодіжному, і в Крюкові, на Раківці. Обирайте інше місце розташування екстрим-зон! Не треба руйнувати єдиний сад з віковою історією!» - пишуть обурені містяни.

Кременчужан, що захищають історію міста, обурив проект драйв-парку в «Міському саду» й через те, що там ростуть унікальні дерева, а це два дуби віком понад 200 років.

Та й містяни приходять сюди відпочивати й подихати свіжим повітрям, помилуватися природою і лебедями. А от до чого зони для street-workout в історичному ландшафті, що був створений ще за часів Катерини II, - не розуміють.

До того ж, згідно з «Комплексною  програмою  утримання  та  розвитку комунального  закладу  культури й відпочинку «Міський сад» на  2017–2020 роки», на поліпшення технічного стану та благоустрій ставка в парку «Міський сад» у м. Кременчуці вже виділено 5 млн грн з міського бюджету. Планується, що в парку будуть велосипедні доріжки, просто доріжки з огорожею й не тільки.

І, вочевидь, 5  мільйонів у цій справі було мало й тоді наші чиновники вирішили додати ще один мільйон гривень.

Цей мільйон буде вкладено з громадського бюджету.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1243 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1901 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2414 0