Новини з 1996 року

У Кременчук завітав український економіст і політик Віктор Галасюк

pplus 03 липня 2019 09:05 720 0

Зменшити ціну на газ та переглянути торговельну Угоду з ЄС -  народний депутат України, голова комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

У наше місто Віктор Галасюк приїхав на запрошення депутата Кременчуцької міської ради Дмитра Кавунника, щоб зустрітися з місцевими підприємцями. У ході свого візиту він відповів і на найпоширеніші питання, що турбують не тільки самих підприємців, а й усіх громадян України, зокрема мешканців Кременчука.

Так, Віктор Галасюк поділився своїми прогнозами стосовно того, що ж буде далі з ціною на газ та з комунальними тарифами, бо, як відомо, кожна четверта родина не може вчасно оплачувати шалені суми в платіжках. Його позиція щодо цього стабільна – тарифи для громадян мають бути нижчими.

За словами депутата, в  Парламенті вже зареєстрована постанова з проханням скасувати рішення Уряду щодо підвищення ціни на газ і повернути до бюджету півтора мільярда гривень премії, незаконно виплаченої голові Нафтогазу - Андрію Коболєву та його заступникам.

«Ці кошти треба в нього забрати й заплатити за борги тих людей, які не здатні сплатити комуналку», - зазначив Галасюк.

Як це зробити, він також пояснив. Попри те, що прийняття цієї постанови систематично блокується в Раді, є людина, яка може вирішити цю проблему й навіть зобов’язана це зробити, - це президент України Володимир Зеленський, який, як зазначив Галасюк, має безпосередній вплив на тарифи (згідно з п.15  ст. 106 Конституції України).

Президент, на думку пана Галасюка, має право й передусім повинен скасувати рішення Уряду, яким ціна на газ в Україні почала рухатися в протилежний бік, порівняно з Європою, де ціна на блакитне паливо, навпаки, знизилася.

«Ціна на газ завищена штучно. Скажіть, хіба українці є багатшими за європейців? Це несправедливо й неправильно…» - додав Галасюк.

Першим кроком до цього є перегляд меморандуму з МВФ.

«Кредити з МВФ – як наркотик для економіки»

Останнім часом у ЗМІ все частіше лунає слово "дефолт". Як економіст Віктор Галасюк заявив, що дефолт як з коштами МВФ, так і без його коштів в Україні можливий:

«Співпраця з МВФ, а саме набирання нових кредитів не лікує економіку країни, а діє лише як знеболювальне. Кредити з МВФ – це як наркотик для економіки, який створює ілюзію стабільності, а при цьому фундаментальні показники економіки погіршуються…»

Він також підкреслив, що дуже важливо, щоб Зеленський не продовжував політику Порошенка. На його думку, є новий, третій шлях – не дефолт, не продовження накопичення боргів, а розвиток української промисловості, відновлення українського виробництва й захист внутрішнього ринку.

За рахунок цього економіка України буде модернізована й гроші міжнародному валютному фонду віддати буде значно легше (хорошим прикладом є Туреччина, яка за 10 років віддала всі борги МВФ, дотримуючись такого плану).

Також депутат зазначив, що одним із інструментів, який міг би покращити економіку України, є Державний банк розвитку - для надання здешевлених кредитів реальному сектору для розширення чи створення нового виробництва.

На думку Віктора Галасюка, Україні потрібно відкрити свою економіку для світу, почати залучати міжнародні та українські інвестиції.

Головними механізмами економічного розвитку голова Комітету ВР з питань промислової політики і підприємництва також назвав створення індустріальних парків, Експортно-кредитне агентство, закон "Купуй українське, плати українцям!" тощо.

Інша тема - важливість в Україні сільського господарства. Акцент народного депутата - на експорті, який Україна могла б збільшити за умови перегляду угоди з ЄС у частині торгівлі. Бо наразі ця угода не вигідна Україні через численні квоти та численні мита, які блокують продаж українських товарів тощо.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 169 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 335 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 589 0