Новини з 1996 року

У Кобеляцький райсуд знову викликали "Швидку"

Юлія Билина 03 серпня 2016 16:29 1029 0

У Олександра Мельника й Олександра Крижановського медики констатували гіпертонічний криз. Захисники вважають: причиною стали нестерпні умови при перевезенні затриманих.

Відразу двом кременчужанам, що вже другий рік перебувають під вартою за звинуваченням у резонансних убивствах, сьогодні довелося викликати "Швидку допомогу". Спочатку колишній міліціонер Олександр Крижановський заявив, що погано почувається. Медики, які прибули за викликом, змушені були надавати допомогу й іншому затриманому - Олександру Мельнику, директору приватної телекомпанії "Візит", у якого підскочив тиск.

Після надання медичної допомоги "Швидка" поїхала, а в суді оголосили перерву на 40 хвилин.

"У Олександра Олексійовича, так само, як і у пана Крижановського, медики констатували гіпертонічний криз, - розповів "Програмі Плюс" Руслан Лазоренко, адвокат директора "Візиту". - Незважаючи на те, що в такому стані він потребував спокою й перепочинку, суд не зміг забезпечити нормальних умов, тож під час перерви обидва просто сиділи  в камері". Як припускає адвокат, причиною погіршення самопочуття стало те, що ув'язнених возять щодня з Полтави до Кобеляк у страшенній задусі. "Автомобіль, на якому їх перевозять, звісно ж, не має ні кондиціонера, ні нормальної вентиляції, - сказав Р.Лазоренко. - Уявіть собі, в таку спеку дорога від Полтави займає більше години. А часто затримані змушені в машині сидіти значно довше, тому що доки їх виведуть із СІЗО, доки оформлять документи... на це може піти ще година".

Адвокат Олександра Мельника підкреслює, що права його підзахисного продовжують порушувати. Адже після  звернення представників офісу Уповноваженого з прав людини керівництво Полтавського СІЗО обіцяло провести додаткове обстеження стану здоров'я Олександра Мельника. Це обстеження мало відбутися ще 8 липня, але досі його так і не було, відзначає захисник.

Як відомо, адвокати О.Мельника та О.Крижановського не раз висловлювали клопотання про зміну запобіжного заходу на більш м'який, не пов'язаний з триманням під вартою через поганий стан здоров'я обох затриманих. З подібним проханням до Кобеляцького райсуду звертався й офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. На жаль, до цих прохань судді не дослухалися. Вони продовжують кожні два місяці арешт практично в автоматичному режимі, наводячи майже ті самі аргументи - тяжкість обвинувачення і так званий "суспільний резонанс" (який, схоже, самі й режисують).

Як відомо, після скасування ІТТ затримані за двома резонансними справами опинилися без їжі й у жахливих умовах.

Як раніше повідомляла "Програма Плюс", за звинуваченням у двох резонансних убивствах четверо затриманих - О.Крижановський, О.Мельник, І.Куник та І.Пасічний перебувають під вартою уже майже два роки - з вересня 2014-го.

Олександр Мельник неодноразово заявляв, що не має жодного стосунку до замовлення чи вбивства мера і судді, що справу проти нього сфальсифікувала Полтавська обласна прокуратура. Олександр Мельник не раз звертався до Генеральної Прокуратури України з вимогою розслідувати факти фальсифікації справи проти нього. На жаль, поки що інформації про розслідування такої справи немає. Натомість матеріали постійно "відфутболюють" саме до прокуратури Полтавщини, на посадовців якої і скаржиться О.Мельник.

Теги: 2930

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1312 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1679 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2025 0