Новини з 1996 року

У громадських закладах Кременчука туалети повинні бути на кожному поверсі. Нові правила ДБН

Валерія Макряшина 22 квітня 2019 17:40 827 0

У новому ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» введена обов’язкова вимога – передбачати доступні туалетні кімнати на кожному поверсі в усіх нових і реконструйованих громадських закладах з розрахунковою чисельністю відвідувачів більше 50-ти.

Нова норма вступила в дію з 1 квітня цього року.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«В новому ДБН щодо інклюзивності ми ввели обов’язкову норму, що у всіх громадських закладах на понад 50 відвідувачів, які будуються чи реконструюються, туалети мають знаходитись на кожному поверсі і вони мають бути розраховані на широке коло користувачів, у тому числі, для людей з інвалідністю. Норма діє з 1 квітня цього року. Чому постало це питання? Тому що всі без винятку відвідувачі мають бути забезпечені необхідними зручностями. А зараз у багатьох громадських закладах влаштовується замало необхідних санітарних вузлів, іноді зовсім не влаштовуються туалети для маломобільних категорій населення», – написав він.

Згідно з ДБН, у будь-яких громадських будівлях Кременчука, при розрахунковій чисельності від 50 відвідувачів або у разі розрахункової тривалості перебування відвідувача в будинку більше 60 хвилин, слід передбачати туалети на кожному поверсі.

Відповідно туалети на кожному поверсі повинні з'явитися у міських торгово-розважальних центрах тощо. 

У складі санітарно-гігієнічних приміщень повинні бути обов’язково передбачені обладнані для маломобільних груп населення універсальні або доступні кабіни в туалетах.

При проектуванні великих громадських об’єктів – аеропортів, вокзалів, стадіонів, торгово-розважальних центрів – туалети мають розміщуватися на кожному поверсі та через кожні 50 метрів.


Універсальні кабіни повинні бути обладнані унітазом, умивальником, змивним душем та поруччями та мати ширину не менше 1,65 м та глибину не менше 1,8 м. Раковина умивальника має кріпитися так, щоб знизу був простір 0,68-0,7 м, а верхня площина раковини була на висоті від підлоги – 0,8-0,85 м.

Двері шириною 0,9 м мають відчинятися назовні, а на внутрішній стороні дверного полотна повинна розміщуватися горизонтальна ручка на висоті 0,8 м.

Також відповідні санітарні приміщення мають позначатися спеціальною піктограмою Міжнародного символу доступності, у тому числі, і тактильною.

Новий ДБН розроблений ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну діючого ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». Він адаптований до європейських норм та містить наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.


Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2428 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2457 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3694 0