Новини з 1996 року

У «Голландських трояндах» - знову карантин. Цього разу квітковий трипс у Горішніх Плавнях

Іона Харченко 18 липня 2019 17:20 153 0

Відповідно до Розпорядження Полтавської обласної державної адміністрації від 15 липня 2019 року №488 за поданням головного державного фітосанітарного інспектора Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, запроваджено карантинний режим на загальній площі 1,6 гектарів у зв’язку з виявленням нового вогнища карантинного шкідливого організму – західного квіткового трипса на рослинах, що вирощуються в теплицях  ТОВ «Голландські троянди», розташованих у Горішніх Плавнях, на вулиці Портовій, 4.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Західний квітковий трипс – багатоїдний шкідник, який пошкоджує більше 250 видів рослин. Його личинки та дорослі особини живляться на культурах: плодових, овочевих, квіткових, висмоктуючи клітинний сік рослин. Шкідник впливає на рослину, пошкоджуючи її перенесенням вірусних хвороб. Деякі культури при ураженні їх трипсами практично повністю втрачають ринкову цінність.

Фітосанітарні заходи:

– негайне знищення заселених рослин, ретельне видалення з теплиці всіх бур’янів і рослинних решток, недопущення повторного використання пакувального матеріалу, в якому раніше перевозились імпортні рослини;

– використання техніки коливання температури та вологості повітря в теплиці;

– використання біологічних агентів, найбільш ефективних саме проти західного квіткового трипса – хижаків: Neoseiulus (=Amblyseius) cucumeris і А. barkeri, A. swirskii, Beauveria bassiana, Hypoaspis miles, Orius insidiosus Steinernema feltiae.

Біологічний метод контролю трипса нині дає найбільший ефект і широко поширений у світі. Серед препаратів, які дозволені в Україні для боротьби з цим карантинним шкідником, - фосфорорганічні інсектициди, перитроїди та неонікотиноїди на основі таких діючих речовин: піриміфос-метил, альфа-циперметрин, імідаклоприд, ацетаміприн.

За чинним законодавством, імпортні рослини, овочі та фрукти повинні бути вільними від карантинних організмів, супроводжуватись фітосанітарними сертифікатами, а також походити з вільної від будь-яких карантинних обмежень території. У випадках, коли фітосанітарна експертиза підтверджує виявлення західного квіткового трипса в імпортних вантажах, увесь вантаж підлягає знезараженню, знищенню або поверненню до країни походження.

Читайте також: У Кременчуці ввели карантин у «Голландських трояндах». Виявили квітковий трипс

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 287 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 396 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 523 0