Новини з 1996 року

У Дніпрі - в 7 разів, у Сухому Кагамлику - в 48 разів. Епідеміологи Кременчука про забрудненість води

Едера Бедьо 08 липня 2016 16:48 504 0

При проведенні щотижневого моніторингу води у відкритих водоймах у Кременчуці виявлено перевищення вмісту лактозопозитивної кишкової палички. Вода не відповідає вимогам по мікробіологічних показниках.  Про це повідомляє Кременчуцький міськрайонний відокремлений підрозділ лабораторних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України».

Відбір води проводиться у 2-х точках на Центральному пляжі (на початку пляжу, в районі кафе «Ахтамар», та в кінці) та 2-х точках на пляжі в районі парку «Воїнів-Інтернаціоналістів», Сухий Кагамлик (початок пляжу та біля мостового переходу).

У Дніпрі, в районі кафе «Ахтамар», зафіксовано перевищення допустимих показників по індексу лактозопозитивної кишкової палички в 7 разів,  в кінці пляжу – удвічі. У Сухому Кагамлику мікробіологічна забрудненість ще більша. Перевищення нормативних показників у 10 разів на початку пляжу та в 48 разів – біля мостового переходу.

- Хочу пояснити, що індекс лактозопозитивної кишкової палички – це орієнтовний показник, який свідчить про загальну бактеріологічну забрудненість водойми. У воді річок Кременчука не виявлені збудники особливо небезпечних інфекційних захворювань, таких як, наприклад, холера, а також відсутні збудники, які можуть викликати сальмонельоз. Ці дослідження також проводяться в Держсанепідслужбі Кременчука, - зазначила завідуюча відділенням епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань, міський позаштатний  лікар-епідеміолог  Лариса Коровіна.

Однак значна бактеріологічна забрудненість води відкритих водойм може викликати гострі кишкові інфекції. Для виникнення гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь необхідно, щоб збудник потрапив у шлунково-кишковий тракт. При відпочинку на березі річки це можливо при купанні з пірнанням та ковтанням води. Також небезпечно мити руки, фрукти, овочі в річковій воді та вживати їх на пляжі. Особливу увагу при відпочинку біля водойм необхідно приділяти дітям, особливо перших років життя.

Як свідчить багаторічний аналіз захворюваності гострими кишковими інфекціями в місті, більшість випадків реєструється серед дитячого населення, близько 80%, інколи й більше, припадає на дітей молодшого віку. Провідними симптомами кишкових інфекцій є рідкі випорожнення, блювота, які можуть повторюватися, можливе підвищення температури тіла. Кишкові інфекції спричиняють зневоднення та електролітні порушення, які особливо у малечі та осіб похилого віку  можуть загрожувати життю.

Тож порада лікарів така: при відвідуванні місць відпочинку обов'язково стежте за маленькими дітьми, не дозволяйте їм ковтати воду. Для пиття  використовуйте кип'ячену або бутильовану воду. Мийте руки у спеціальних фонтанчиках, які облаштовані на Центральному пляжі, якість води в них контролюється Держсанепідслужбою міста та відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Після відвідування пляжів, інших міст відпочинку обов'язково мийте руки. Виконання елементарних правил особистої гігієни є запорукою профілактики кишкових інфекцій.

 

 

Теги: Життя Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись