Новини з 1996 року

У 2020-му Кременчук у безробітті та ще й зі зменшеними зарплатами. Бідніємо потроху всі

Валерія Макряшина 08 вересня 2020 13:30 914 0

Головне управління в Полтавській області оприлюднило звіт за результатами моніторингу стосовно того, як змінювалася заробітна плата в регіонах Полтавщини, кількість офіційно працюючих громадян та кількість відпрацьованих ними годин у першому та другому кварталі.

Відразу зазначимо, що коронавірусна хвороба, яка "охопила" весь світ і не оминула нашу країну та область, вплинула і досить гостро на економічний ринок. Роботи, як і ризиків під час карантину, більше стало хіба що в медиків. Всі інші, а особливо підприємці та люди, які на них працюють, вимушені були йти у "відпустку" (за свій рахнок тощо), втрачаючи при цьому капітал.

На другий квартал (квітень, травень, червень) 2020 року в Полтавській області роботу втратили 3 035 офіційно оформлених громадян.

І більшість із них - із Кременчука. За 1 квартал у нас було зареєстровано офіційно 59 367 штатних працівників, яких залишилося на кінець 2-го кварталу вже 56 189.

Відповідно, зменшилися в Кременчуці і відпрацьовані в середньому години. Тоді як у перші три місяці цього року один штатний працівник у Кременчуці відпрацював 419 годин, то з квітня по червень - лише 366 годин. 

Натомість у Кременчуцькому районі карантин на громадян не сильно вплинув. Кількість офіційно зареєстрованих громадян у другому кварталі збільшилася на 32 осіб. Проте години праці в другому кварталі також у людей трохи скоротилися. У другому кварталі штатний працівник працював на 31 годину менше, ніж на початку року.

Про зарплати.

Тут ситуація, згідно з інформацією у звіті, нестабільна й причини цього всім відомі. На початку року, до початку карантину, середня заробітна плата на Полтавщині складала 10 тисяч 233 гривні.

У другому кварталі (в розпал карантину) вона зросла лише на 151 гривню. Щоправда, тут подякувати треба сільськогосподарській галузі, яка безперебійно виготовляє продукцію. 

Тоді як у Кременчуці середня заробітна плата в другому кварталі знизилася на 770 гривень, порівняно з першим кварталом (1 квартал - 11 154 грн, 2 квартал - 10 384 гривні), то в Кременчуцькому районі вона, навпаки, збільшился — з 8936 гривень до 10 691 гривні. 

Водночас розмір середньої заробітної плати в Кременчуці в першому кварталі був більшим, ніж у Полтаві (10 466 гривень), але недовго, в другому кварталі ми від Полтави трохи відстали.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 264 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 625 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1366 0