Новини з 1996 року

У 2017-у «Кременчукводоканал» давитиме кременчужан хлором у воді. У 2018-у – сіркою та азотом

Олександр Курилов 12 квітня 2017 11:54 1061 0

Мешканцям Кременчука цього року підготують черговий спеціальний хлорний «сюрприз», мета якого -  знищити в питній воді, що на кухні, всі можливі інфекції й не тільки.  

За таким сюрпризом - вода в кранах на кухнях мешканців міста влітку  аж кипітиме від концентрації хлору й, вочевидь, кип’ятити її вже буде необов’язково. Однак, можливо, у 2018-у щось та зміниться, й питну воду в Кременчуці очищуватимуть за більш новою технологією, яка сьогодні застосовується скрізь в Україні – у Києві, Запоріжжі… але не в нашому місті.

Це засідання комісії з надзвичайних ситуацій міськвиконкому сьогодні й розповідь представника «Кременчукводоканалу» про нові технології у справі очищення питної води на станції, що в Новознам'янці.

Тож сьогодні спеціальні фахівці готують проект зі спорудження на станції очищення води спеціальну установку, на якій би можна було застосовувати сульфат амонію.

У другому кварталі цього року проект буде завершено й далі почнеться саме спорудження сульфатної станції.

Однак нове обладнання запрацює лише у 2018, бо все це потрібно ще змонтувати та встановити.

А поки такої немає, то хлоруванню води в мережах приділятимуть підвищену увагу. Зокрема, для такого застосовуватимуть пересувну установку з дохлорування питної води, коли отруйний газ закачуватимуть як не в одну мережу,  так в наступну.

Вважається, що проведення дохлорування питної води в мережах дасть можливість знищити всі шкідливі бактерії й одночасно багатократно збільшить кількість у питній воді хлороформу – хлорорганічної речовини, яка викликає онкологічні хвороби у мешканців міста.

До речі,  про сульфат амонію й нову установку, де його застосовуватимуть. Мова тут про хімічну речовину, з 21 відсотком азоту і 24 – сірки. Застосовується ця пекельна суміш, зразка мінеральних добрив, при очищенні питної води з єдиною метою – вивести з води хлор, яким у надмірно підвищеній концентрації спочатку очищують питну воду міста від бактерій.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1504 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1578 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1499 0