Новини з 1996 року

У 1 школу Кременчука увірвалися троє кремезних чоловіків, працівниця викликала охорону

Марина Баніт 28 березня 2018 11:07 3602 0

Сьогодні в першій школі міста Кременчука сталася "надзвичайна подія". З цього приводу завуч школи викликала приватну охорону. Охоронцям  жінка пояснила, що на територію вдерлися невідомі й троє з них, кремезні чоловіки, застосували фізичну силу до неї.

Охоронець, який побачив у коридорі школи цілу купу людей з відеокамерами, направленими на нього, мав дуже здивований вигляд.

- Хто ці невідомі і де ці чоловіки? - запитав охоронець у заявниці.

- Ось вони, - показала жінка довкола.

Присутні в коридорі люди почали пояснювати ситуацію:

- Ми всі журналісти і прийшли з депутатом Тетяною Сідеркою, але ця пані перешкоджає журналістській діяльності представників майже всіх видань міста.

- Мені, як депутату, перешкоджають здійснювати депутатську діяльність. Працівники школи стояли біля дверей і власним тілом закривали прохід у школу. Директор обіцяла, що приїде, але потім зателефонувала, що в неї змінюються плани. Ми просто зайшли в школу на підставі Закону України про депутатську та журналістську діяльність.

Дійсно, майже десяток журналістів з диктофонами, відеокамерами та фотоапаратами спостерігали за тим, що відбувається.

А відбувалося за версією журналістів таке:

Зранку, о 9 годині, депутат Тетяна Сідерка прийшла в школу на огляд. Причина - скарги батьків учнів на те, що в їдальні дітей годують з брудного посуду, в туалетах немає перегородки, немає де роздягатися дітям, у школі холодно, немає фінансового звіту на стенді в коридорі школи. Також депутат принесла запит, у якому цікавилася про фінансовий звіт. 

На порозі депутата з журналістами чекала та сама заявниця. Вона тримала оборону школи до останнього. За тим, що повідомляла завуч, їй надано усне розпорядження нікого не впускати в школу - ні журналістів, ні депутатів.

Після 40 хвилин словесних перепалок, під час яких чекали директора закладу Людмилу Яшину, гості просто зайшли в коридор школи та підійшли всі разом до столу охоронця, щоб пред'явити посвідчення і зареєструватися в журналі відвідувань.

Тут зайшли охоронці, про яких ішлося на початку розповіді. Вислухавши скарги заявниці, охоронці рекомендували їй викликати поліцію, бо мова йде не про силове захоплення чи порушення закону, мова про правові відносини - депутатів, школи, журналістів.

Минувши цей етап сутички, вирішили зателефонувати керівнику департаменту освіти в місті Кременчуці Геннадію Москалику. Він прокоментував дії працівників школи, пояснивши, що вони не мають перешкоджати депутату та журналістам. Пан Москалик пообіцяв, що поквапить директорку, яка зранку дійсно була в нього.

Нарешті з'явилася пані Людмила Яшина. Чи то розгубившись через неочікуваний візит депутатки, чи то через присутніх журналістів, пані Яшина доволі голосно почала відстоювати свої позиції.

Присутні запевняли директорку, що якби працівники не чинили опір, усі все оглянули б і вже давно роз'їхалися. А так ситуація загострилася, як не було в жодній школі до цього.

А до пані Сідерки, як до представника комісії з питань дітей та молоді, надійшла скарга. 

- Я повинна відреагувати і показати батькам ситуацію, як вона є, - запевняла пані депутат.

Тетяна Сідерка закликала пані Людмилу Яшину до мирної розмови і до спокійної реакції. Отже емоції вщухли.

Усі пішли в їдальню.

По дорозі перевірили рукомийники. За словами пані Сідерки, вода ледь тепла в них. Але, як пояснили працівники, це через підігрів бойлером - ще не встигла нагрітися.

Журналісти залишилися за харчоблоком, а депутат пішла на кухню. Якщо до цього атмосфера між директором та депутатом була напруженою, то після виходу з кухні здавалося, що "виглянуло сонечко".

Повернувшись за кілька хвилин, Сідерка прокоментувала задовільний стан побаченого:

- Є мийні засоби, посуд миють вручну в 4 етапи. Але що треба було б виправити - це застарілі дошки. Усе інше в більш-менш нормальному стані.

 

1

Пані Яшина пояснила, що школа стара. Дійсно, дуже хотілося б мати нове обладнання. На кухні працює лише 1 особа, яка миє посуд. Пара кухарів готують щодня на 700 дітей. При цьому треба й накрити, й прибрати.

Побачили всі присутні й туалет. Проблема в тому, що в коридорі дуже смерділо. А через особливості розташування туалетів дитина, яка "робить свою справу", опиняється на очах усієї школи, коли відчиняються двері. Батьки кажуть, що діти навіть спеціально терплять, бо соромляться опинитися в такій ситуації. У туалеті немає ні рушників, ні паперу.

Пані Яшина пояснила, що діти кидають рулони в унітаз або розкидають по підлозі. Але домовилися з депутаткою Сідеркою, що на дверях туалету зроблять якісь перегородки або щось придумають. Проблему зі смородом спробують вирішити. Домовились і про співпрацю з депутатами в напрямку покращення умов у школі, принаймні тих, що не потребують затрат.

Читайте також: Батьки отруєних дітей демонізують директорку школи 6, а масове отруєння не доведено, - Усанова

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись