Новини з 1996 року

Туалет у Кременчуцькій міській дитячій поліклініці потребує негайної "реанімації". ФОТО. ВІДЕО

Валерія Макряшина 05 жовтня 2018 13:00 2705 0

Світлини обшарпаної вбиральні цього закладу, викладені днями у Facebook кременчужанином Артемом Марченком, швидко облетіли мережу й викликали шквал обурення та роздратування.  

У коментарях під постом чоловіка місцеві мешканці нарікали на владу, говорячи, що коштів їм вистачає тільки на все нову й нову бруківку, а на такі потрібні речі як комфорт їм, просто кажучи, наплювати. 

Тож сьогодні, 5 жовтня, представники ЗМІ разом із депутатом міськради Тетяною Сідеркою й активістом та спеціалістом у галузі охорони здоров'я Артемом Марченком навідалися до лікарні, аби не тільки ще раз подивитися на стан санвузла, який відвідують дітки щодня, а й поговорити про дану проблему з керівництвом.

На жаль, поспілкуватися хоч із кимось із заступників головного лікаря журналістам  не вдалося, бо у поліклініці їх не було. У реєстратурі повідомили, що всі заступники на планерці й будуть  - "не знаємо коли", тож проконтролювати неочікувану для всіх перевірку дружний колектив направив дільничу медсестру, бо старша була у відпустці.

 

 

Перший "сюрприз" чекав перевіряючих саме в реєстратурі: на папірці, прикріпленому біля віконця, чорним по білому було написано:

"Шановні батьки! З 1.10.2018 року на численні прохання прийом до педіатра за попереднім записом за телефоном (067)507..."

 

 

У цей момент повз реєстратуру якраз проходила молода матуся з немовлям, у якого була температура. На питання, чи викликала вона додому педіатра, аби не йти в лікарню з маленькою хворою дитиною, вона відповіла, що викликала, однак лікар не прийшов. Варто додати, що з цим педіатром у жінки підписана декларація, тож надавати свої послуги лікар повинен цілодобово, адже отримує за це гроші. 

"Не лікар відмовився приходити, а в реєстратурі так сказали, що вони (лікарі - авт) тепер не ходять по домівках", - додала кременчужанка.   

Тетяна Сідерка пообіцяла обговорити питання появи дивного оголошення на засіданні постійної депутатської комісії з питань охорони здоров'я, освіти та соцзахисту.


Щодо головної проблеми в закладі - облаштування санітарних кімнат, а саме туалетів для відвідувачів, то вони дійсно знаходяться в досить плачевному стані - обшарпані стіни, стара підлога, жахливий рукомийник з дивним шлангом, завдяки якому можна помити руки - увага! - холодною водою. Варто також відмітити відсутність у приміщенні туалету рушників та звичайного туалетного паперу.

"Зате є плазма в коридорі - оце гордість, оце така медична реформа", - сумно хитають головою матусі. 

І з того, що побачили журналісти, ремонту в приміщенні туалету не робилося років 20 - на стінах можна знайти надписи 2008-2009 років. 

 

 

На питання, як матусям поміняти памперс своїй дитині, медсестра відповіла, що це можна зробити в кабінеті педіатра, там є все необхідне - гаряча вода, мило, рушник, є навіть інструкція, як правильно мити руки. Загалом є все, що мало б бути в загальному туалеті. 

 

Умивальник у кабінеті педіатра

Проведена перевірка показала, що проблема, визначена численними скаргами мешканців міста, все ж таки є. У закладі в санітарній кімнаті для відвідувачів зафіксована абсолютна відсутність санітарно-гігієнічних норм, які закріплені Міністерством охорони здоров'я України.

"Це джерело розвитку всіх інших негативів, які є в закладі", - зазначила депутат Т. Сідерка.

 

 

Вона також додала, що за фактом перевірки дитячої міської лікарні вона порушить питання на профільній комісії.

Артем Марченко також підготував до мера Кременчука Малецького відповідне звернення з проханням розібратися з проблемою: 

"Оскільки головний лікар даного закладу Носенко Л.В. займається питанням облаштування лише стаціонару, бо має вигоду в грошовому еквіваленті, не звертаючи увагу на життя поліклініки, то є доречним звернутися до профільного комітету ВР України з питань охорони здоров'я стосовно перевірки даного закладу та роботи Носенко Л.В. По суті викладення звернення повідомляю, що в лікарні облаштування санітарної кімнати, а саме туалету, є жахливим та недопустимим, до такого, що може використовуватися працівниками, відвідувачами поліклініки", - йдеться в зверненні. 

Також Марченко має на меті звернутися до Міністерства охорони здоров'я, а саме до т.в.о. міністра Уляни Супрун з окремим питанням про перевірку роботи головного лікаря дитячої лікарні й до начальника головного управління Держпродспоживслужби в Полавській області Геннадія Пікуля. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 429 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 548 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1053 0