Новини з 1996 року

Цьогорічний податок кременчужан на майно. Скільки платити за квартири й будинки за рішенням міськради?

Олександр Курилов 03 лютого 2016 14:41 906 0

13,78 гривні з квадратного мета житлової площі розміром понад 60 метрів квадратних  для квартир і те ж саме для площі у  120 квадратних метрів  – для будинків. Такий розмір оплати на рік.

Це у Кременчуці депутати міської ради визначилися з податком на розкіш. Його прийняли вчора без обговорення на сесії міськради й, за наполяганням мера Малецького, -  без будь-яких пояснень.

А скільки потрібно платити й коли – репортер допитувався у наших чиновників міськвиконкому.

Тож цього року такий податок на розкіш, але розміром у 12,18 грн. за квадратний метр, сплачують також і ті мешканці міста, у яких площа квартири перевищує 90 метрів квадратних або житлова площа будинку перевищує 200 метрів квадратних.

Однак наступного, 2017 року, сплачувати у липні будуть уже ті кременчужани, у яких квартира більше 60 метрів квадратних, а площа приватного будинку перевищує 120 квадратних метрів.

Це і буде такий собі податок на розкіш, від якого в міському бюджеті за рахунок власників конкретно великих квартир – площею понад 300 квадратних метрів або будинків площею понад 500 метрів, уже отримали 700 тисяч гривень.

Про що слід додати – люди, власники квартир/будинків, площею понад 60/120 метрів, цього року платити не будуть, розповіла «Програмі плюс» керівник управління розвитку міськвиконкому Людмила Жорняк. Сплата податку почнеться у 2017-у році.

За словами співрозмовниці, квитанції про необхідність сплати такого податку громадянам доставлять самі податківці. Їхня справа – подивитися в державні реєстри речових прав і звідти виписати, в кого й що є.

А за тим, що в реєстрі написано, – у Кременчуці є 12 квартир площею понад 300 мерів квадратних.

Також податківці вже вирахували, що квартир у багатоповерхівках площею від 90 метрів квадратних до 300 м кв. у нашому місті є 257 штук.

Сьогодні працівники податкової служби рахують тих, хто платитиме їм податок з майна у 2017-у році. 

І перші підрахунки - у місті вже знайшли власників квартир площею від 60 до 90 метрів квадратних. Таких громадян у нас поки що 308, але це лише дуже неповні дані.

 

 

 

 

 

Теги: Політика КремечнукаСесія міської радиБюджет КременчукаЕкономіка Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук разом з усією Україною згадав героїв, які виганяли нацистських загарбників. ФОТОрепортаж 137 0
Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 297 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 648 0