Новини з 1996 року

Цивілізація дійшла. Громадський бюджет у Кременчуці – пустопорожні слова чи реальність ?

Олександр Курилов 20 березня 2016 13:25 441 0

Кременчук буде ледь не останнім містом в Україні, де втілюватиметься програма «Громадський бюджет». Зміст цієї ініціативи –  міська влада вкладає кошти в справу, яку ініціюють не чиновники й не депутати, але самі мешканці.

А про сам громадський бюджет у міськвиконкомі минулої п’ятниці розповідали представники сусідніх Черкас, де така програма успішно діє. Й така саме розповідь – про досвід сусіднього Світловодська.

Тож за черкаським прикладом місцева влада виділяє з бюджету кошти для вирішення проблем громадян. Куди витрачати кошти й на що - вирішують самі  мешканці.

Очікується, що на цю справу з нашого бюджету має бути виділено до 5 мільйонів гривень на рік, а для його реалізації потрібно утворювати громадську раду в кількості 10 осіб.

Вимога до проектів, а ними може бути все, включно зі спорудженням дитячих майданчиків, їх вартість не повинна бути більшою 1 мільйона гривень.

Про що слід додати – сам досвід європейський і дозволяє залучити громадян до міських справ у повному обсязі.

Для реалізації такої справи потрібні кошти. А з останніми у Кременчуці проблема.

Виділення коштів для реалізації громадських ініціатив у міському бюджеті не передбачено й чи буде змінено з цього приводу міський бюджет – поки що спрогнозувати неможливо.

Загалом гроші в мерії для такої справи є. Але якщо їх виділяти за вимогою громадськості, то доведеться відмовлятися від інших речей – таких як будівництво двох магазинів у парку «Придніпровському» чи подальшого розпилу коштів, які спрямовують на довгобуди.

Єдине питання в цьому – це наявність чи відсутність доброї волі наших чиновників, аби проект з громадського бюджету у Кременчуці був реалізований.

Поки що з цього приводу є лише одні слова.    

Теги: Громадський бюджет

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись