Новини з 1996 року

Це чарівно: в Кременчуці з'явився неймовірний сквер Антона Макаренка. ФОТОрепортаж

Валерія Макряшина 08 травня 2020 14:15 1007 0

Біля педагогічно-меморіального музею Антона Семе́новича Макаренка, що розташований на Правобережжі, з'явився неймовірний сквер, який був названий іменем великого українського педагога та письменника. 

Територія біля музею стала легкою та невимушеною. Неймовірні й доглянуті лавки відразу привертать увагу — на них розміщені книги з повчальними цитатами, на деяких - зображений кашкет, перо та окуляри. 

Безсумнівно, це місце стане улюбленим для кременчужан, жителів району та гостей міста. І це ще одна можливість відвідати музей, у якому наразі представлено більше 30 тисяч експонатів. Серед них - особисті речі Антона Макаренка та меблі його батьків.

Найбільшою цінністю вважаються метрика і фотографія приїзду Макаренка в 1937 році.

 


Музей заснований у 1950 році, був відкритий 8 липня 1951 року. Знаходиться у будинку батьків у місті Кременчуці за адресою: вул. Макаренка, 44. Саме тут Антон Макаренко мешкав у 1905—1911, 1917—1919 роках.


 

Окремо ж хочеться написати про так званий крик душі, спрямований на те, для кого ця вся краса в Кременчуці робиться. А робиться вона за кошти кременчужан для їх спокійного відпочинку, насолоди та подекуди релаксації.

Добре так сидіти на лавочці й читати улюблену книгу, тримаючи в руках філіжанку гарячої кави. І зовсім інша справа, коли сквери та парки окуповують безхатьки, які на цих лавках у міських парках та скверах майже живуть.

Погляньте, що трапилося зі сквером ім. Пушкіна, який вже перетворився ледве не на табір відпочинку для контингенту а-ля "за 40 градусів". Хочеться, звісно, сподіватися і молитися, бо поряд із новим сквером розташована церква, що така доля новий сквер великого педагога Антона Макаренка не спіткає. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1736 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1816 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1733 0