Новини з 1996 року

Цікава зустріч. Муфтій України, шейх Ахмед Тамім відповів на запитання учнів Кременчука

Олександр Курилов 15 лютого 2016 12:47 781 0

Муфтій України Ахмед Тамім не поділяє українських мусульман на шиїтів та сунітів, а іслам – не політизована релігія.

Натомість муфтій налаштований проти радикалізму в ісламі й говорить, що головна його роль в Україні – це застереження проявів тероризму.

Це у Кременчуці сьогодні в Малому залі Міського Палацу культури Муфтій України, шейх Ахмед Тамім зустрівся з учнями міських шкіл, аби розповісти їм про іслам, як одну з найбільших релігій світу й про своє бачення Бога в цьому житті.

Однак головний зміст промови – не стільки в пошуку спільного між релігіями – православ’ям та ісламом (у Корані є ті ж святі, що й у Біблії), як у застереженнях проти політизації ісламу.

Щодо учнівських запитань, то школярів цікавило буквально все – від того, як сам шейх, а він виходець з Лівану, став на шлях релігії, до ставлення до жінок у Корані.

Ще із запитань від дітей – чи є можливість допомогти бізнесменам зі Сходу становленню у Кременчуці індустріального парку?

Загалом запитань до Муфтія України було багато, особливо у нинішньому світлі – учнів цікавило ставлення шейха до сунітів та шиїтів, однак, за словами пана Ахмеда, – у нашій країні це питання не порушується взагалі. Мова йде тільки про зусилля для деполітизації ісламу.

Про що слід додати – конкретні висновки з цієї зустрічі дітей та релігійного діяча теж будуть. Вочевидь, у Кременчуці відкриють курси арабської мови, як раніше до цього розпочали вивчати китайську. Однак коли це станеться і який практичний сенс від такої справи очікується – поки що невідомо.   

 

Теги: Муфтій України Ахмед Тамім

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 3003 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3478 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3922 0