Новини з 1996 року

Трохи більше половини українців вакциновані від поліомієліту – Європейське регіональне бюро ВООЗ

Валерія Макряшина 30 жовтня 2018 16:10 517 0

За даними Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я, наразі Україна знаходиться на другому місці за рейтингом низького охоплення вакцинацією у списку країн з високим ризиком розповсюдження поліомієліту.

 «На світовому рівні серед цих восьми країн [з високим ризиком розповсюдження поліомієліту] Україна займає друге місце після Нігерії за рівнем охоплення [вакцинацією від поліомієліту]. За даними 2017 року, в Україні охоплення складало 52%», – повідомила Вусала Алахвердієва, спеціаліст з імунізації Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я, на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі, присвяченому Міжнародному дню боротьби з поліомієлітом. Експерт додала, що у світі залишилися тільки дві країни (Афганістан та Пакистан), де поліомієліт знаходиться в ендемічному стані, а два з трьох основних видів цієї хвороби у світі вже подолано.

Зараз в Україні охоплення вакцинацією від поліомієліту становить 52%, від дифтерії – 54%, від кору – 93%.

Для порівняння, середні показники у європейських державах становлять 93%, 94% та 95% відповідно, повідомляє видання uacrisis.org.

«Така ситуація з охопленням вакцинацією пов’язана з тим, що великий відсоток батьків не довіряють вакцинації взагалі: вакцинам, їхній якості тощо. І ми бачимо своє завдання в тому, щоб, з одного боку, з партнерами контролювати ці процеси, а з іншого боку – пояснювати батькам, що увесь світ вакцинується від поліомієліту, як і від інших інфекційних хвороб, і прибрати ті питання, які в них виникають», – розповів Сергій Завадський, губернатор дистрикту «Ротарі Інтернешнл» в Україні та Білорусі, голова Національного комітету «Поліо Плюс» в Україні.

 

Читайте також: Спалах кору в Україні. Вже зафіксовані випадки захворювання на Полтавщині

 

Федір Лапій, голова правління ГО «Батьки за вакцинацію», лікар-імунолог та дитячий інфекціоніст, нагадав, що саме вакцинація дозволила фактично ліквідувати поліомієліт у світі.

«У 50-ті роки минулого сторіччя в кожній сім’ї знали, що таке поліомієліт. Коли з’явилася вакцина, за нею стояли черги. […] У 1988 році фіксували 300 тисяч випадків паралітичного поліомієліту на рік. У 2005 році – вже півтори тисячі випадків і 5 ендемічних країн. На початку 2018 року ми маємо близько 20 випадків і 2 ендемічні країни, ліквідовані два віруси з трьох. Залишилося зовсім трохи до того, щоб поліомієліт зник, як страшний сон», – розповів Федір Лапій.

Крім цього, він закликав засоби масової інформації привертати більше уваги громадськості до цієї проблеми, особливо в регіонах.

«Треба, щоб журналісти добивалися від органів місцевого самоврядування контролю [питання вакцинації] та оприлюднення цього питання», – зазначив Федір Лапій.

Віктор Ляшко, перший заступник генерального директора Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, зазначив, що зараз потреба у вакцинах, які внесені до національного календаря щеплень, забезпечена на 100%, і вакцини поставлені до структурних підрозділів, які розподіляють їх між пунктами щеплень.

«Органи місцевого самоврядування, відповідно до нових змін у рамках реформи системи охорони здоров’я, повинні забезпечити «холодовий ланцюг» у закладі охорони здоров’я, або ФОПа, який надає первинну медичну допомогу для населення у тій чи іншій об’єднаній територіальній громаді. Саме вони відповідальні за те, щоб були нормальні холодильники, які призначені для промислового зберігання вакцин, саме вони зобов’язані забезпечити безперебійне постачання електроенергії  – на випадок відключень, повинні бути альтернативні джерела, тому що вакцини чутливі до перепадів температури», – пояснив він.

Віктор Ляшко також зазначив, що цього року на державному рівні вперше запровадили трьохкомпонентну безпеку при проведенні щеплень: у номенклатуру до закупівель разом з вакцинами додали шприци для проведення щеплень, шприци для розведення багатодозних флаконів і бокси для безпечної утилізації шприців після ін’єкцій.

За його словами, тепер отримати щеплення вакциною, закупленою за державні кошти, можна і в приватних закладах охорони здоров’я, які підписали договори з Національною службою здоров’я про надання первинної медичної допомоги.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1216 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2215 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2832 0