Новини з 1996 року

Третя приймальня мера Малецького. Погляд з середини на кременчуцьку старовину. Фоторепортаж

Олександр Курилов 13 серпня 2020 11:20 624 0

Старовинні люстри в стилі класицизму, білий блискучий мармур. Дзеркала в людський зріст оздоблені під золото… Дерев’яні двері під старину скрізь і великі скляні двері на вході в стилі «ампір».

Це все – небачена архітектурна розкіш не з будинку представника бізнесу, але це реальність життя наших чиновників в будівлі колишнього царського банку на площі Перемоги, що поруч з виконкомом.

І зокрема, реальність життя мера Кременчука Віталія Малецького з облаштування його нової – третьої приймальні, яку викуплено минулого року в міську власність коштами бюджету в розмірі 16 мільйонів гривень.

Представники ЗМІ Кременчука вчора побували в цій третій приймальні нашого міського голови.

Сама будівля охороняється працівниками комунального підприємства «Муніципальна варта» й репортерів до неї ніколи не пускали.

Однак все змінилося – нині в цій двоповерховій  будівлі, яку викуплено для урочистих прийомів мера Малецького ( щось зразка Маріїнського палацу кременчуцького виробництва) засідає територіальна виборча комісія.

Її засідання відкриті, тож можна побачити – яке воно, святе місце нашого Віталія Малецького.

Далі ж слід сказати, що у нашого міського голови є смак. Він не хоче приймати іноземних гостей в приміщенні мерії, бо там нікого не здивуєш і дивувати там нічим.

Але тут - історична будівля з кімнатами, в яких вишина стелі складає 6 метрів, стіни товщиною в метр й вигляд з вікна на площу Перемоги.

А головне - дві великі зали з підлогою з заморського мармуру й всіма іншими заморочками як в старовинному французькому музеї. Тобто, ось він – наш кременчуцький Лувр.

Звісно, що все це можна було передати дітям й тут відкрити для них гуртки й не тільки.

Але можна зрозуміти й міського голову Малецького, який вирішив зробити тут свою третю приймальню.

Все таки дітей у нас багато, а міський голова один і звісно – все йому і все його.

Про що слід додати – це відповідь на запитання : коли саме ми побачимо в цих блискучих залах й перед цими дзеркалами нашого градоначальника?

Й це складне питання, бо все таки потрібно провести невеликий косметичний ремонт.

А для такого потрібні кошти,  з якими сьогодні у Кременчуці не дуже добре.

І про саму  приймальню нашого міського голови, тобто про будівлю колишнього банку.

Цей імператорський банк збудували з цегли двох видів, в 1900 році під контролем архітектора з Петербургу й це пояснює красиве оздоблення та високі стелі.

Й зрозуміло, що як і кожен історичний артефакт, під банком є підвал з металевими дверима за якими – спеціальна кам’яна зала. В цій залі вже після повного ремонту мер нашого міста теж зможе проводити переговори.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Майже як гробниці фараонів: відомий кременчуцький краєзнавець провів екскурсію Артскладами. ФОТОрепортаж 461 0
Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1783 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 2879 0