Новини з 1996 року

Transparency International встановило рейтинг ризику корупції у Кременчуці. Є чим «гордитися»

Олександр Курилов 17 грудня 2017 14:05 418 0

Відоме агенство Transparency International Україна підрахувало рейтинг ризику корупції та  відкритості міст України й визначило в ньому місце Кременчука. Тож наш результат геть не дуже - 49,6 відсотків зі ста.

Наслідки з цього – дуже прості.  Таке визначення корупційного ризику в нашому містквиконкомі  в подальшому впливає на все – включно з немалими  відсотками по оплаті кредитів, які надає ЄБРР.

Далі ж – про те, в чому ми хоч відносно попереду й де ми кращі.  І тут мова про відкритість сесійних засідань, засідань депутатських комісій, на які може прийти кожен мешканець міста, й це не забороняється. Тобто такого, як у Кривому Розі, де, порушуючи закон, громадянам обмежують доступ до місцевих депутатів та їх засідань, у нас немає.

Однак – це єдине наше досягнення. Бо далі починаються одні проколи. Перший – інформація про житлову політику. Наш мер Віталій Малецький повністю засекретив інформацію про квартирне питання в місті. Зокрема, ніхто, крім нього і його найближчих підлеглих не знає, що вільних квартир, які можна вручити тим, хто роками перебуває на черзі, в Кременчуці  сім, а кімнат у гуртожитках для малих сімей – до 40.

Інше в наших провалах – це інформація про соціальні послуги, яка далі певного кола пенсіонерів, що завжди на виборах за кіло гречки  підтримають нашого нардепа Шаповалова, не розповсюджується.

Те ж саме і з земельними ділянками, які видаються лише обраним за складною схемою,  це при тому, що є заборона на їх виділення.

Ну і, звісно, повний провал нашого мера Віталія Малецького – це кадрові питання. Кадрові конкурси в місті не проводяться взагалі, натомість мер розставляє на керівні посади тільки своїх представників.

За що наших градоначальників критикують і дуже – в  Кременчуці немає того, що є  в більшості міст України, й мова тут про громадські ради на комунальних підприємствах. Відмова від них пояснюється дуже  просто. Є високий рівень  корупції та зловживання ( розпил) коштів міського бюджету. У цій справі потрібно, аби було менше свідків

У чому ми взагалі перші на планеті Земля  – так це в конфлікті бізнес-інтересів депутатів Кременчуцької міської ради.

Отож, оприлюднений рейтинг Кременчука красномовно свідчить про рівень корупційних ризиків у нашому міськвиконкомі: він був високим і таким залишається.

Сторінка для вивчення здобутків міської влади - https://transparentcities.in.ua/rating/?rating-year=current

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись