Новини з 1996 року

Трагедії змушують задуматися. Кременчужани в паніці, цікавляться у мера про стан безпеки міста

Марина Баніт 27 березня 2018 14:59 2796 0

Чи безпечне наше місто Кременчук - почали перейматися кременчужани раптом! І відповідь тут проста: надто небезпечний!

Не так давно Україну вразила трагедія, яка сталася в Одесі. В дитячому таборі загинули діти через пожежу.

По всій країні прокотилися масові перевірки міських дитячих закладів на предмет пожежної безпечності. Здавалося, когось це змусило задуматися. Перевірки в Кременчуці показали, що школи треба закривати взагалі. Але вони й досі відкриті. Чому? Читайте далі.

Перевірка в листопаді 79 закладів показала, що 73 з них треба закривати через невідповідність протипожежній безпеці.

Кременчужани тоді, на жаль, навіть не дуже активно цікавилися публікаціями ЗМІ з цього приводу. Це підтверджує кількість переглядів статей на тему пожежної безпеки.

Тож днями вже увесь світ здригнувся від іншої трагедії в російському місті Кемерово. У соцмережах почали публікувати причини, чому треба або не треба співчувати росіянам, діти та рідні яких загинули в торговельному центрі під час раптової пожежі. Звісно, думки з цього приводу різні: чи то кара з неба, чи теракт у відповідь за Сирію, чи то так їм і треба, бо вони українців стріляють. Варто сказати одне  словами української мудрості: діти не винуваті, що батьки дурнуваті. Тож поки одні розбираються з причинами трагедії, інші кременчужани почали думати в правильному руслі. Бо як би там не було, а краще вчитися на чужих помилках, ніж на своїх.

Мудрі люди так і почали діяти.

Отже в соцмережі почали поширюватися питання до нині діючої влади Кременчука від мешканців міста.

Ось таке суцільне питання опублікувала кременчужанка Наталія Дободіл (мовою оригіналу):

 

«Я обычная мама троих детей, у меня один вопрос: город Кременчуг, у нас все настроено для аварийных выходов в случае чего? Мы знаем, где они?

Господин Виталий Малецкий , Вы же можете, помогите нам, обычным гражданам! Я как обычный человек повлиять, наверное, мало могу, но я хочу знать, безопасно ли находиться моему ребёнку в школе?

4 лицей Любовь Михайлик? Работающие выходы?

В Америке двери аварийные работают на выход, а на вход нет (то есть как возможность проникновения в помещение это исключено).

 Безопасно ли ходить на концерты в Городской Дворец культуры? То же самое - выходы... Безопасно ли быть на занятиях в ДК "Кредмаш"? Знают ли дети выходы, руководители?  Где ключи от них? Они знают??? Безопасно ли ходить в ТРК "Галактика", в кино, на спортивные занятия? Открыты входы, выходы? Безопасно ли в садах? Безопасно ли в суде, в горисполкоме, в ЦНАПе, больнице, скорой помощи, поликлинике.  Работают ли эти двери просто на выход?

 Или они заколочены, закрашены, закрыты и неизвестно когда открывались?

Может ли каждый управляющий проверить это? Могут ли создать меры конкретные? Хотя бы замки открывание, занятия? И не для галочки, как проверяют сумасшедшее количество уроков на выявление незнания? С такой же кропотливостью и тщательностью?

Тесты, проверка в ситуациях? Чтоб точно уяснили и усвоили? Что я могу сделать дома и рассказать - поверьте, я сделаю. Посмотрите со своей стороны, ПОЖАЛУЙСТА, насколько безопасен наш город».

Відповідь на тепер уже гостре для кременчужан питання - у статтях, які публікувала "Програма Плюс" у листопаді 2017 року. Все досить просто: заклади Кременчука не витримали перевірки й повинні бути закритими, але зробити це може тільки суд:

"проведення перевірки стану техногенної та пожежної безпеки - було проведено перевірку 79 закладів – навчальні, дошкільні заклади, заклади відпочинку, медичні заклади.

Будівлі не обладнані пожежною сигналізацію, шляхи евакуації обладнані не стійкими до пожежі матеріалами, немає протипожежних засобів, електрощитові не відповідно розташовані та дерев’яні елементи конструкції невідповідне оброблення тощо.

Керівників оштрафували за невідповідне обладнання закладів засобами протипожежної безпеки. Питання стоїть так гостро, що пожежники змушені будуть закривати заклади, які не відповідають протипожежній безпеці.

За 9 місяців 2017 року закладами охорони здоров’я витрачено 132000 грн.

У місті пожежною сигналізацію обладнані тільки НВК №15, школи №21 та №9 також НВК на Молодіжному.

У навчальних закладах виявлені відповідальні особи, які не пройшли навчання.

Депутат Микола Шевченко повідомив, що за дорученням комісії було перевірено дитячі клуби, клуби дитячої і юнацької творчості, клуб "Гардемарин", табори  «Зоряний» і «Супутник». Там теж були виявлені недоліки, які будуть усуватися".

А в грудні 2017 писали про запитання депутата Терещенка до пожежників:

"-Скільки шкіл у місті? - спитав Терещенко.

-30!

Скільки треба закрити? - не заспокоювався Терещенко і пояснив для прикладу, що в другій школі не працюють гідранти, бо вони не приєднані до водопостачання.

- Не можемо закрити, тільки через звернення до суду, - пояснив Майоров.

Депутат також наголосив, що він досі не отримав акти перевірок освітніх закладів.

Тетяна Сідерка звернулася до  Дмитра Майорова:

- Ви походили, побродили, повиписували приписи, а далі що? В держбюджеті не закладено жодної копійки не те що на якісь дії, але навіть на проекти".

 

Отже, висновок доволі простий - насправді "все пропало" в Кременчуці з точки зору пожежної безпеки, але влада імітує порядок.

 Виходячи з результатів перевірок, кременчужанам є чого переживати. А, зі слів депутатів, коштів на усунення проблем не передбачено. Тож лишається тільки надіятися на Бога, що вбереже наших дітей і в країни-агресора не буде причини думати, співчувати чи ні кременчужанам.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1003 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1858 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 861 0