Новини з 1996 року

Тотальний контроль в Україні, чи налагодження системи послуг? Це не кіно, це сьогодення

Олександр Курилов 24 грудня 2016 14:08 819 0

Влада бажає знати про нас усе: скільки грошей, «де?», «куди?», «з ким?», «коли?», ваше фото, відео, думки – їх цікавить усе. Для цього незабаром змінять законодавство! Про що йдеться? Читайте далі.

Колись ми не знали, що таке безпроводові телефони, безготівкові розрахунки та онлайн-послуги. Тоді це здавалося чимось неймовірним. Ще вчора фільми про комп’ютерні системи тотального контролю над населенням викликали сумнів. Але на сьогодні є причини запідозрити, що влада впевнено крокує до встановлення жорсткого контролю у державі і це чотири новини цього року.

По-перше,  Національна поліція створила  мобільний додаток «Моя поліція, Дніпро», що нібито спрямовано на поліпшення життя громадян та для їхньої безпеки, який передає всі дані телефону до поліції з вашого телефону та стежить за вами онлайн. Дана версія поки що працює у Дніпрі у тестовому варіанті, але планується запуск такого додатку на всю країну. Додаток записує інформацію з вашими фото, відео, смс, дзвінки тощо і навіть історію даних, які ви видаляєте з телефону, контролює ваше пересування.

По-друге, Президент підписав указ про укладення угоди в електронному вигляді. Як зазначає AIN.ua, до прийняття закону інвойс (інвойс - це документ, який містить певний перелік товарів з їх загальною вартістю і врахованою націнкою. Даний формуляр також містить інформацію про кількість і асортимент товару, його особливості і умови поставки) по бухгалтерському обліку не був первинним документом, а віднині він таким став. Це полегшить облік та процеси оподаткування, банки зможуть ідентифікувати експортні операції, але валютний контроль експорту послуг ліквідується. Для підтвердження того, що операція є експортом послуги, банк може вимагати інвойс.

По-третє, Голова Нацбанку заявила про заплановане створення власної електронної валюти. НБУ анонсував випуск власної електронної валюти на базі Національної платіжної системи "Простір". Про це під час брифінгу повідомила керівник проектів і програм управління стратегії та реформування банківської системи НБУ Юлія Лях, передає УНІАН.

По-четверте, Прем’єр-міністр заявив, що Кабмін планує впровадити на державному рівні технологію мобільної ідентифікації громадян - Mobile ID. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає УНІАН. За словами голови уряду, Mobile ID сприятиме впровадженню електронних державних послуг та побудові цифрового суспільства. "Нам необхідно відкрити можливості для розвитку цього напрямку, забезпечити максимальну підтримку цього напряму. Будемо формувати пакет необхідних законодавчих ініціатив", - сказав він. За словами Гройсмана, Кабмін зможе підготувати необхідний пакет законопроектів протягом кількох тижнів. Також він зазначив, що уряд підтримає проекти законів у сфері Mobile ID, які наразі вже подані до парламенту.

Від себе хочеться додати, що до всього цього відтепер у руках влади – найбільша банківська система, найбільша в країні база даних майже усіх громадян України та налагоджена потужна система авторизації Приват 24.

Лишилося закони відкоригувати і майбутнє з фантастичних фільмів незабаром прийде в наш час. Натиснувши кнопочку, чиновник зможе дізнатися про вас усе – від історії пересування, листування, шопінгу до грошових витрат. Такі собі амбіції у нашої влади.

Марина Баніт

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1269 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1936 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2479 0