Новини з 1996 року

Топ-новина. Росіяни пропонують відновити постачання дніпровської води в окупований Крим

Олександр Курилов 13 серпня 2019 12:33 259 0

Головна новина сьогоднішнього дня – прохання Росії відновити постачання дніпровської води в Крим.

Про це сьогодні заявив заступник голови Ради міністрів – "постійний представник Криму" при президенті РФ Георгій Мурадов.

"Ми хотіли б просити допомогти почати зондаж, можливо, переговорний процес із українською стороною про те, щоб вони нашу воду пропускали до Криму. Це не вода річки Дніпро, яка належить Україні, це наша вода, що йде з території РФ", – зазначив російський чиновник.

Натомість, представник президента України в АР Крим Антон Кориневич відповів на це так: "Усі претензії держави-окупанта на дніпровську воду не мають жодного правового чи міжнародно-правового підґрунтя".

І пояснив, чому не мають:

"1. Крим є територією України. Крим не є територією РФ. Тому РФ не може ставити в міждержавних відносинах питань, пов‘язаних з Кримом. Питання, пов‘язані з Кримом, може ставити лише держава-суверен, тобто Україна.

2. Річка Дніпро не тече по території Криму. Україна перекрила не русло річки Дніпро, а перекрила технологічну споруду (канал), яка знаходиться на території України. На це Україна має повне право.

3. За всіма підрахунками, прісної води в Криму для потреб населення вистачає. В цілому саме держава-окупант повинна відповідати за забезпечення окупованої території всіма необхідними ресурсами".

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 285 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 392 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 522 0