Новини з 1996 року

ТОП-10. Наш кременчуцький річковий порт один із найбільш успішних в галузі водного транспорту

Валерія Макряшина 08 листопад 2019 12:30 442 0

ТОП-10 підприємств галузі водного транспорту зосереджені на перевезенні вантажів. У нього увійшов і ПрАТ “Кременчуцький річковий порт”.

Про це свідчать дані дослідження YouControl.

Аналітики системи з перевірки контрагентів YouControl проаналізували дані щодо виручки компаній за 2018 рік і визначили ТОП-10 лідерів ринку, в яких основний КВЕД - “Водний транспорт”.

Серед них найбільше одеських компаній (4 шт.), по два представники з Києва та Миколаївської області, одна компанія з Хресонської області та одна з Полтавської ‒ ПрАТ “Кременчуцький річковий порт”.

Топ-10 компаній водного транспорту:

 

 

Кількість напрямків, якими займаються ці ТОП-10 підприємств, досить скромна. Їх усього два: вантажний морський (7 компаній) та річковий транспорт (3 компанії).

“Старожилами” цю десятку компаній важко назвати. Серед них лише три підприємства були засновані в 90-х роках ("Укррічфлот", "УДП", "КРРП"). Ще три ("Стивідорна інвестиційна компанія", "АРТМА" та "Еніре") працюють на ринку із 2000-х, а чотири мають менш як десятирічну історію, тобто створені, починаючи з 2010 (зокрема дві – "Укрфлот-Сервіс" та "Пі енд Оy Mepiтайм Юкрейн" – 2017 року).

Компанії з ТОП-10 є фінансово стабільними. Половина з них мають показник FinScore (індекс фінансової стійкості від YouControl) – А, ще три – В.

Обидві літери є позитивним результатом. При цьому лише два підприємства мають FinScore С (трохи нижче середнього) і жодне – D (дуже низький рівень стійкості). 

Чотири підприємства генерували свою виручку, яка дозволила їм стати лідерами ринку, зокрема й за участю в держзакупівлях.

Хоча сума контрактів протягом 2018 року була не дуже велика. Вона варіювалася від 150 тис. грн до 1,5 млн в різних компаніях. 

Також 5 компаній протягом минулого року заробляли експортом. "Укррічфлот", “УДП” та "Пі енд Оy Mepiтайм Юкрейн" продавали Румунії, Естонії, Австрії, Болгарії та ОАЕ здебільшого різноманітні судна, плавучі маяки, крани, баржі, буксири.

А от "Стивідорна інвестиційна компанія" експортувала до Мальти та Чехії паливну деревину, стружку, тирсу тощо. Найрізноманітніший експорт, понад 200 категорій товарів, мала "Укрферрі". Вона реалізувала в Грузії та Словаччині хлібобулочні та кондитерські вироби, ковбаси, м'ясо, сири та інші молочні продукти, рибу, соуси й багато іншого.   

“Водний вантажний транспорт в Україні історично розвивався як відповідь агробізнесу на монопольно завищені ціни та диктат правил перевезення, які нав’язували інші наземні транспортні оператори. Водна логістична мережа здебільшого сформувалася для зниження залежності від різних зовнішніх ризиків та факторів, які перебувають поза межами впливу бізнесу, що має потребу доставляти великогабаритний вантаж (аграрну та промислову продукцію) до ключових портів країни”, – пояснюють експерти YouControl.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1281 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1945 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2496 0