Новини з 1996 року

Тиснемо на олігархів. Працівники КрАЗу, які без зарплати 8 місяців, перекривали трасу на Київ. ВІДЕО

Валерія Макряшина 21 вересня 2020 12:50 1654 0

"Історія "КрАЗу" - це довгий і важкий шлях до автозаводу світового рівня... "КрАЗ" - одне з небагатьох підприємств в країні, якому вдалося увійти в десятку лідерів автомобілебудування», - саме так написано на головій сторінці сайту кременчуцького підприємства. Але, на жаль, нині ці слова викликають лише гнів, жаль та обурення, особливо у тих, хто віддав праці на заводі більшу частину свого життя. 

Сьогодні, 21 вересня, площа перед прохідною машинобудівного заводу Кременчука, напевно, вперше за 75 років свого існування заповнилася мітингуючими працівниками, які не зводять кінці з кінцями, бо не бачили своєї зарплати вже довгих 8 місяців. 

Причина заводської кризи досить проста — підприємство не працює, бо всі його контракти блокуються чиновниками. Кременчуцький автозавод викидають з усіх можливих тендерів, натомість купуються вантажівки як не в Білорусі, так у Китаї.

І така ситуація з минулого року, а сьогодні просто її фініш — коли все це використовують напередодні виборів. Далі про те, що відбувалося більш детально. 

На що живуть кременчужани, яких сьогодні зібралося понад 300, — можна лише уявити. Дехто з них набрався боргів і кредитів, подекуди сумнівних, де тільки можна, дехто не з власної волі "сів" на шию своїм рідним тощо. Люди вигукують "Ганьба", кричать — "Верніть нам наші гроші!"

Зі слів працівників приватного підприємства, комусь підприємство заборгувало з початку року 30 тисяч гривень (це приблизно по 3750 грн на місяць), комусь за 8 місяців повинні виплатити 11-12 тисяч гривень. Таку маленьку зарплату люди пояснюють тим, що їх спеціально "виводили" на роботу по мінімуму, тобто своє робоче місце вони бачили не більше ніж 4-8 разів за 30 днів. Декого взагалі кілька місяців не виводили, але 2/3 їм також не нарахували. 

І цього варто було очікувати, бо  завод, який є боржником не тільки по зарплаті, а й по оренді за землю.

Причина боргів одна й таж - немає замовлень і сьогодні фактично триває довга війна проти автозаводу. Й не стільки автозаводу, як проти його власника, а разом з ним і проти всіх, хто на ПАТ "АвтоКрАЗ" працює.

За словами гендиректора Романа Черняка, в усьому винна міська влада, яка не купує вітчизняні КрАЗи, аналогічна вина лежить і на державній владі, структури якого також віддають перевагу білоруським МАЗам.

 


Вирішенням ситуації Роман Черняк бачить лише у написанні колективного звернення до уряду, до Верховної Ради і до Президента України.


 

Сам же він пояснив, що неодноразово писав звернення до  державної влади, міністра оборони, до міської влади, особисто міському голові Кременчука Віталію Малецькому, але, мовляв, результатів немає. Мер нашого міста звернення ПрАТ "АвтоКрАЗ" проігнорував. 

"Нам не дають працювати... Нас відхиляють від усіх тендерів, нас відхиляють від усіх торгів. Нас викидають із усіх програм, хоча ми за ці роки, за роки війни, зробили більше ніж 50 зразків нової техніки... Ми готові працювати, і люди, які залишилися на заводі, також готові працювати. Ми прекрасно розуміємо, що ніхто нам грошей не дасть - ситуація банкротства теж накладає свій відбиток..."  - стверджує Черняк. 

І додає, що борг заводу перед людьми наразі складає 50 мільйонів гривень. 

 

 

Але працівників підприємства його слова ніяк не заспокоїли і не втішили. Громадяни у відповідь кричали, що не винні в тому, що когось там "вгорі" щось не влаштовує. 

Мітингарі заявили, що підуть перекривати трасу до Києва, якщо не отримають смс-повідомлення про нарахування зарплати й... пішли перекривати трасу. 

Тож, кременчужани ходили туди-сюди протягом години двома колонами, одна перекрила дорогу біля тролейбусного ДЕПО, інша - трохи далі. Це все контролювала патрульна поліція, яка зазначила, що закон мітингарі не порушують, адже люди рухаються по пішоходному переходу.

Втім, все це тривало не так і довго. За півтори години всі розійшлися взагалі й вимагати замовлень на вантажівки й спецтранспорт до нашого міськвиконкому ніхто не пішов.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 390 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1130 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 836 0