Новини з 1996 року

Тиск на свідків та фальсифіковані докази обвинувачення. Суд над кременчужанами в Гадячі

Олександр Курилов 12 грудня 2019 17:40 983 0

У Гадяцькому районному суді цього тижня тривав розгляд кримінальної справи за фактом убивства колишнього мера Бабаєва, й нині суд перебуває на стадії долучення доказів.

За тим, що відбувається, – сторона обвинувачення продовжує долучати до справи фальсифіковані докази.

Про дві важливі події, які сталися на судовому засіданні, розповідає адвокат Олег Миронов. А події такі.

«Перше, що стосується очевидців, які були безпосередньо на місці вчинення злочинів відносно Бабаєва.

Один зі свідків спочатку категорично  вказував, що бачив на місці злочину автомобіль ВАЗ 2109.

Але цього свідка почали схиляти, фактично примушувати визнати, що бачив він автомобіль не ВАЗ 2109, але ВАЗ 2108. Тобто зовсім інше авто.

Ми звернули увагу, що відео слідчого експерименту з цим свідком зникло з матеріалів провадження, а згідно з протоколами  бачимо, що від цього чоловіка вимагають назвати іншу марку автомобіля й просто вказують, що це був ВАЗ 2108.

Але відео цього експерименту немає і прокурор нічого не може сказати з цього приводу.

Суд відклав розгляд такого доказу, поки не буде допитаний цей свідок, а сторона звинувачення звинувачує захист у тому, що він затягує справу, хоча так вирішив суд», - зазначає захисник Миронов.

«Друга важлива подія – в суді розпочато розгляд експерименту за участю Пасічного, який відбувся в серпні цього року після висловлення цим чоловіком бажання укласти угоду.

Сторона захисту заявила відвід слідчому, який проводив цю дію, та його колезі – ще одному слідчому, який безпідставно брав участь у слідчому експерименті.

Причина відводу – цей слідчий брав участь у затриманні Олександра Крижановського і він безпосередньо причетний до порушення його прав.

Крижановський під час затримання просив надати йому  певного захисника й такої можливості йому надано не було.

І в подальшому були створені фальшиві документи, що Крижановський від цього захисника сам відмовився, й протягом тривалого часу захисника до нього взагалі не допускали.

До того ж слідчий, який проводив із Пасічним експеримент, не мав жодних правових підстав залучати іншого слідчого, який брав участь у досудовому розслідуванні. У підсумку - суд відклав долучення цих доказів», - заявив адвокат Олег Миронов.

Натомість, за словами захисника Руслана Лазоренка, ознаки фальсифікацій у суді сьогодні набули масового характеру. І це, крім того, що прокуратура штучно створює докази, яких взагалі не було.

«Мова йде також про знищення відео, бо відеозаписи  слідчих експериментів відсутні, й це прокурор підтверджує як по одному впізнанню, так і по іншому.

Фальсифікація – це коли слідчий в один день і в один час проводить фактично три впізнання, пред’являє три протоколи з фотокартками  й це істотні порушення процесуальних вимог, які визнає і прокуратура, й сторона потерпілих», - така оцінка того, що сьогодні відбувається  в суді, від захисника Лазоренка.

На завершення, про що почули сьогодні в залі суду, – це слова керівника телекомпанії «Візит» Олександра Мельника, який зауважив, що в прокуратурі говорили про сто томів обвинувачення й про те, що допитано дуже велику кількість осіб.

Насправді нічого цього немає, але щоразу в суді порушується тема про фальсифікацію доказів, чим займається обвинувачення й що сьогодні постійно зупиняють адвокати затриманих.    

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1238 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1895 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2395 0