Новини з 1996 року

Тепловий удар! Мер Малецький незаконно й необгрунтовано підвищив тарифи на тепло. Дані НКРЕКП

Валерія Макряшина 24 жовтня 2018 10:03 2079 0

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, визнала, що тарифи на тепло в деяких регіонах, зокрема в Кременчуці, достатньо "накрутили". 

23 жовтня Нацкомісія провела аналіз стану регулювання тарифів на теплову енергію органами місцевого самоврядування, яким від НКРЕКП були передані функції регулювання теплопостачальних підприємств. За результатами проведеного моніторингу було зафіксовано випадки підвищення тарифу на 10-20%, в окремих випадках - до 50%, без урахування збільшення вартості паливної складової, тобто природного газу. 

"Незважаючи на власні обіцянки знизити тарифи на тепло при стабільних цінах на газ, місцева влада протягом 2017-2018 років їх підвищувала. Такого висновку дійшла Комісія за результатами моніторингу стану регулювання тарифів на тепло органами місцевого самоврядування, яким регулятор передав відповідні функції", - йдеться на офіційному сайті НКРЕКП

Вартість тепла в Кременчуці, згідно з аналізом, збільшилася на 27,4% й таким чином наше місто - в десятці на карті, яку подала Нацкомісія. Варто також зазначити, що на території Кременчука немає ліцензіатів НКРЕКП. Таким чином, тарифи на теплову енергію й послуги з ЦО та ЦПГВ встановлюють самі органи місцевого самоврядування.

Також повідомляється, що протягом опалювального сезону 2018/2019 р. почала набирати оберти нова хвиля звернень ліцензіатів та органів місцевого самоврядування за підтримки окремих народних депутатів, депутатів місцевого рівня та представників громадських організацій, центральних органів виконавчої влади щодо тарифів на теплову енергію та послуги з ЦО та ЦПГВ.

Зокрема один з депутатів Кременчуцької міської ради у зверненні до Прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б. переконливо просив допомогти Кременчуку та його жителям:

«1. Встановити заборону (мораторій) з 01.10.2018 року на підвищення цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги.

2. Закликати керівників підприємств утриматися від нарахування завищених і економічно необґрунтованих платежів на ЖКП.

…..

5. Вказати виконавчому комітету Кременчуцької МР при формуванні бюджету міста на 2019 р. передбачити:

5.1 100% компенсацію в тарифах на ЖКП за 2018-2019 рр.

5.2. 100% компенсацію різниці між встановленими тарифами на ЖКП та їх економічно обґрунтованим рівнем на 2019 р.

…..

9. Розглянути питання про виділення цільових субвенцій для м. Кременчука на 2019 рік:

9.1. На суму компенсації різниці між встановленими тарифами на ЖКП та їх економічно обґрунтованим рівнем за 2018-2019 рр.»

Поряд з цим НКРЕКП наголошує, що визначення так званої «різниці в тарифах» з Державного бюджету відбувається непрозоро та часто проходить зі зловживаннями. За інформацією, яка знаходиться  у відкритому доступі, за результатами ревізій Держаудитслужби у 2017 році виявлено зайве отримання 1,8 млн. грн субвенцій на покриття різниці в тарифах на ЦО.

Нагадаємо, що в рамках процесу дерегуляції та передачі частини повноважень на місцевий (регіональний) рівень НКРЕКП у 2017 році частину ліцензіатів з теплопостачання, що виробляють менше 170 тис. Гкал або транспортують та постачають менше 145 тис. Гкал, а також для ліцензіатів з більшими обсягами, але які мають рівень забезпеченості споживачів приладами обліку теплової енергії менше ніж 90%, - передано для регулювання органами місцевого самоврядування.

Такими чином, деякі місцеві органи влади отримали більші повноваження в частині ліцензування і встановлення тарифів на теплову енергію та відповідні комунальні послуги.

Це є неприпустимим використанням політичних заяв органами місцевого самоврядування щодо нібито встановлення Національною Комісією завищених у рази тарифів на теплову енергію. Такі заяви мають суто популістський характер і прямо суперечать діям цих органів, ідеться в повідомленні. 

Національна комісія, дотримуючись вимог законодавства, зокрема визначених Законом про НКРЕКП основних принципів діяльності, а саме законності, компетентності та відповідальності за прийняті рішення, відкритості, прозорості, гласності, врахування громадської думки та доступності процесу державного регулювання, що забезпечується шляхом розміщення інформації на офіційному веб-сайті НКРЕКП, виступів Голови та членів НКРЕКП, повністю виключає питання заполітизованості та популістичності процедури тарифоутворення.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2577 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2587 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3818 0