Новини з 1996 року

Теоретично абсурдна боротьба з коронавірусом, забороною купити лампочку, але не пиво. Думка кременчужан

Валерія Макряшина 12 січня 2021 13:00 743 0

"Маячня, яка не входить у жодні рамки!" —  саме так кременчужани коментують зміни в торговельній сфері під час "коронавірусного" локдауну, запровадженого Кабінетом Міністрів із 8 до 24 січня. 

Бо, на думку містян, це навряд чи вплине на призупинення розповсюдження СOVID-19, тим більше, що останнім часом в Україні спостерігається стрімке зниження захворюваності й водночас підвищення кількості осіб, які одужали. Але "зимовий локдаун", як і планувалося, запровадили і зміни в нові, подекуди безглузді, на думку багатьох, карантинні обмеження не вносилися.

Одна з таких змін — заборона купляти окремий вид товарів (одяг, батарейки, іграшки, побутову хімію, інші товари повсякденного вжитку).

 

Степанов пояснив заборону торгівлі непродовольчими товарами на час  жорсткого карантину | Новини Дивись.info

 

На думку міністра охорони здоров'я Максима Степанова, це щось на кшталт супергеніальної ідеї — як зменшити кількість покупців у закладах торівлі. Відтепер усім, кому треба шкарпетки чи лампочки, уряд радить замовляти такі речі в інтернеті й нікого не хвилює, що це якось дорогувато.

Водночас магазини, які здійснюють продаж косметики й побутової хімії, електроніки та техніки, мають право видати товар, якщо він замовлений через офіційний сайт магазину. 

 "Якщо ми забороняємо реалізацію певних товарів у приміщенні магазину, то люди, яким він необхідний, замовляють його через інтернет-магазин і не будуть контактувати з іншими, наражаючись на небезпеку заразитися COVID-19. Тобто зі 100 чоловік, які могли б бути на території супермаркету і контактувати між собою, в супермаркеті буде тільки 40. Імовірність того, що вони інфікуються або інфікують оточуючих, зменшується просто в рази", - навів "зрозумілий" приклад Максим Степанов і геть неважливо, що цей приклад зрозумілий лише в теорії, але ніяк не на практиці.


 

І от що ми бачимо в реальності — нічого. Покупців у супермаркетах Кременчука з 8 січня не поменшало і не всі з них дотримуються цих "локдаунських" вимог, але це вже зовсім інша історія... 

По-друге, якщо вже і ставити заборону на окремі види товарів, то посадовцям доречніше було б дати розпорядження заліпити стрічками полиці з алкоголем, біля яких щовечора збирається куди більше кременчужан, ніж біля полиць зі шкарпетками. 

"Програма Плюс" запитала в кременчужан, яких шокував зовнішній вигляд перемотаних полиць, як вони ставляться до таких нововведень уряду і як це вплинуло на їх життя: 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 951 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 1951 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2565 0