Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Техно: як людина у 2025 році полетить освоювати Марс. ВІДЕО+ІНФОграфіка

Андрій Михайленко 04 грудня 2016 13:48 971 0

Політ людини на іншу планету з кожним днем все більше стає схожим на правду.

Генеральний директор і засновник SpaceX Ілон Маск нещодавно на конференції IAC розповів про плани з колонізації Марса. Центральною частиною проекту стане ІТС - система міжпланетного транспорту, яка буде доставляти колоністів.

 

 

Чому людина має летіти

Маск вважає, що важливість польоту на Марс обумовлена двома речами: зникненням усього живого на Землі в довгостроковій перспективі і розвитком землян до рівня міжпланетних мандрівників.

Марс холодніший за Землю, проте планету можна нагріти за рахунок геотермальних змін. До речі, бізнесмен уже розповідав про можливості проведення на Червоній планеті термоядерних вибухів для цих цілей.

На Венері ж жити неможливо - це, за словами Маска, «кислотна лазня».

 

Як організують польоти на Марс

Маск передбачає, що спочатку ракета з космічним кораблем буде виводитися на орбіту, а потім відділятися від корабля і повертатися на Землю. Корабель на орбіті дозаправлять, він розкриє сонячні панелі, які будуть генерувати близько 200 кВт енергії, і самостійно долетить до Марса.

Раніше Маск заявляв, що перша людина висадиться на Марсі у 2025 році - на п'ять років раніше, ніж планував НАСА. Тепер він переглянув прогнози і стверджує, що це станеться на три роки раніше.

Перші ж місії на Марс SpaceX відправить у 2018 році - кораблі повинні скинути на Червону планету припаси, техніку та інші вантажі для виживання колоністів.

 

Ціна питання

У SpaceX підрахували, що відправка однієї людини на Марс досягне 10 млрд доларів США. Як тільки цю цифру зменшать до середньої вартості будинку в США, можна буде колонізувати Марс. Якщо на кожного колоніста припадатиме менше тонни корисного вантажу, суму можна буде скоротити до 200 тис. доларів.

Як зробити польоти дешевше? Будуть потрібні технології використання поновлюваних коштів, недороге, але ефективне пальне, заправка кораблів на орбіті. Бажано, якщо пальне будуть виробляти прямо на Марсі; є передумови для генерації там рідкого метану. Заправки для космічних кораблів можна буде встановити на інших планетах.

Космічні транспортні засоби можна буде використовувати повторно: ракету - тисячу разів, танкер для дозаправки - сто, корабель - 12-15 разів.

До речі, якщо гравітаційна сила небесного тіла невисока, можна обійтися без ракети-носія - сам космічний корабель з дев'ятьма двигунами зможе досягти орбіти. На кораблях можна буде і літати над Землею - за 45 хвилин переміщатися в будь-яку точку планети.

 

Яким буде перший корабель

Перший корабель для доставки колоністів Маск назве Золоте серце - на честь корабля з роману Дугласа Адамса «Автостопом по галактиці». Він вміщуватиме близько ста чоловік. Поки ж проекти Маск називає BFS (Big fuc...ing Spaceship) і BFR (Big fuc...ing Rocket).

Діаметр ракети-носія - 12 м, корабля - 17 м, загальна висота ракети з кораблем на стартовому майданчику - 122 м. Маса ракети-носія з 42 двигунами буде в 3,5 раза більша за «5-Сатурна», найбільш вантажопідйомної у світі ракети, що використовувалася для висаджування людей на Місяць.

І в ракеті, і в кораблі використовують двигуни Raptor, які працюють на рідкому метані. За потужністю вони порівнюються з метановим BE-4 у кораблях компанії Джефа Безоса Blue Origin і Спейс Шаттл 70-х років. Перші тести Raptor 26 вересня завершилися.

 

 

 

Теги: Техно

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 810 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1500 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1505 0