Новини з 1996 року

Тарифний мітинг у Кременчуці. Аж два й на одному місці, й двісті учасників

Олександр Курилов 12 листопад 2016 15:01 1282 0

У Кременчуці сьогодні мітингували проти тарифів і таких мітингів, які проводили один поряд з іншим і все,  біля міськвиконкому було аж два.

За першим – ініціативу на себе взяв керівник міської організації партії «Свобода» Костянтин Красовський.

За другим -  активісти самого зібрання, які запрошували на захід через соціальні мережі.

Тема зібрання, на яку прийшли близько двох сотень мешканців міста, – тарифи й отримані рахунки, які без субсидій пересічній людині оплатити неможливо.

Головний арбітр, який мав давати відповідь на запитання – чиновники нашої мерії, які теж прийшли на зібрання, але не зорієнтувалися, до якого мітингу їм іти.

Відповідно, міські градоначальники, а мера Віталія Малецького серед них не було, зробили своє коло, у якому пояснювали громадянам, чому такі високі ціни на комунальні послуги.

Поруч – таке ж саме інше коло, але вже організоване партійними діячами.

Що у підсумку – так це оприлюднені резолюції від міської «Свободи» з типовими закликами. Ще, але вже без політичних гасел,  своє звернення підписували організатори мітингу з міської соціальної Інтернет-групи.

Що можна було почути, окрім гасел, – так це пояснення заступника мера з будівництва Дмитра Кравченка. Він розповідав, що ПАТ «Полтаваобленерго», де тарифи за тепло нарахували невідомо за якими формулами, взагалі-то є компанією олігарха Ігоря Коломойського й відповіді слід запитувати у нього.

Втім сам олігарх до Кременчука не приїхав, представників ПАТ «Кременчукгаз» з їхніми рішеннями про нарахування мешканцям міста подвійного тарифу теж не було.

Натомість були правоохоронці і їх було багато. Вони стежили за громадським спокоєм, однак останній ніхто не порушував.

Врешті-решт і порушувати спокій теж було нікому, бо серед учасників зібрання – пенсіонери, які не можуть оформити нормальні субсидії, бо проблеми у людей як не з довідками, так з незрозумілим нарахуванням соціальної допомоги.

Про що слід додати – сам мітинг, на якому промови лунали з усіх боків, тривав трохи більше години й далі всі розійшлися.

Розійшлися, бо за великим рахунком, проблему на міському мітингу з теми тарифів вирішити неможливо.

А ті проблеми, які вирішити реально, такими й залишилися. Чиновники на чолі з заступником мера Ольгою Усановою та керівники підрозділів, які  можуть вирішувати питання людей, вийшли до громадян, коли ті почали розходитися.

Що у підсумку – так це наступне.

Учасників зібрання, які прийшли сьогодні до мерії Кременчука, можна було поділити на дві групи.

Перша – це ті, хто має проблеми з отриманням субсидій, бо сам міськвиконком у цьому питанні людям допомогти не поспішає й громадяни кинуті нашими чиновниками напризволяще.

І тут усе настільки вражає, особливо коли бачиш, як самі працівники мерії, яких теж чиновники кинули напризволяще, запитують своїх начальників (наших градоначальників) про те, чому у них немає субсидії. І це вже не смішно.

Друга група кременчужан – це вже ті громадяни, які прийшли, аби сказати, що так тарифне питання за рахунок найбідніших не вирішується.

Що буде далі з темою тарифів? А відповідь на це запитання найкраще знають ті, хто працює у Києві. І мова тут про наших нардепів. Але ні Юрій Шаповалов, ні Костянтин Жеваго до людей не прийшли і їхні проблеми не вислухали.

Теги: Житлово-комунальні послуги

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись