Новини з 1996 року

ТАРИФИ Є, ПОПИТУ НЕМАЄ. Купити партію у Кременчуці можна дешево.

kurilov 05 серпня 2015 15:35 636 0

У Кременчуцькому міському виконавчому комітеті сьогодні вже не реєструють нові осередки політичних партій, представники яких боротимуться за місця в міській раді. Причина – партійних осередків у місті й так уже 103 й більшість  із них  не подолає 5-відсотковий бар’єр, який необхідно, аби партійні кандидати від тієї чи іншої політичної сили змогли потрапити у міську раду.

Відповідно, кременчуцьким підприємцям та чиновникам, які сьогодні оббивають пороги відомих партійних брендів, немає потреби у купівлі таких політичних сил, зразка «Партії робітників» чи "пенсіонерів".

Останню таку купівлю, як відомо, провели місцеві козаки, які придбали собі недорого осередок Європейської партії, однак гірше те, що сама партія є не розкрученою.

Про те, що останній партійний осередок під назвою міське відділення робітничої партії у Кременчуці було зареєстровано у травні й більше ніхто ніяких документів у мерію не подавав, «Програмі плюс» розповіли у міськвиконкомі.

"Перед цим у нас були зареєстровані партія «Воля» (Ольга Тіщенко), Народна партія (Дмитро Кравченко), соціалісти та партія 5.10", - зазначив чиновник.

Інше, про що відомо сьогодн, – через існуючі обмеження  бізнесмени за деяким винятком сьогодні не купують собі партій. Такий продаж припинено через 5-відсотковий бар’єр, яким нерозкрученим у ЗМІ партіях – не подолати.

Натомість у Кременчуці ще можна купити собі місця в прохідних партіях, де за сплачені кошти кандидат зможе потрапити  у виборчі списки на окрузі. Й, наскільки відомо редакції, – черги на вступ у такі партії просто величезні.

Далі ж  усе піде, як і раніше, без змін. На чергових виборах до міської ради відкритих списків не буде, а самі вибори проходитимуть за мажоритарною системою. Тобто представникові партії доведеться робити те ж саме, що і раніше  кандидату на мажоритарному окрузі, – купувати голоси гречкою та макаронами. Втім сьогодні гречка навряд чи кого врятує, тож мова піде про оплату  голосів виборців грошима за спеціальною сіткою. Тариф тут такий  – 400 гривень виборцю до виборів й 400 гривень – після.   Ще рік тому при обранні нардепа від Кременчука такий же тариф по оплаті голосів був дешевшим – 1000 гривень старшому будинку й 400 гривень самому виборцю за окремим списком.

Втім у цій механіці  більше  досвіду  у того ж заступника міського голови Кременчука Віталія Малецького, якого під час виборів декілька років тому колишній нардеп Віктор Терен узяв  мало не за руку у не дуже гарному вигляді в ПК «КрАЗ».

О.Курилов

Теги: Політика Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись