Новини з 1996 року

Своє завжди найкраще: дніпряни презентували у Кременчуці оперету "Летюча миша"

Ксенія Омельченко 02 листопад 2017 14:10 610 0

Учора, 1 листопада, у великій залі Міського Палацу культури відбулася музично-сценічна вистава. Оперету на три дії «Летюча миша» австрійського композитора Йогана Штрауса  для поціновувачів музичного та театрального мистецтва презентували артисти Дніпропетровського академічного театру та балету.

Кілька разів зала, яка, втім, не була заповнена повністю, щедро обдаровувала театралів оплесками. 

Так, не всі відгуки — позитивні, але загальне враження більшості глядачів — одностайне: таких веселих  п’єс треба в наш неспокійний час якомога більше. Можна сказати, що це такий собі радикальний засіб від раптової нудьги!
 


 

У виставі поєдналося все! Галантні чоловіки у фраках, привабливі жінки в яскравих сукнях, чарiвнi мелодiї вальсу, п’янке шампанське, жарти, веселощі. Кожен артист своєю присутністю створював атмосферу справжнього карнавалу в залі.

Варто відзначити, що дніпровці використали для своєї постановки перероблений у 1947 році сюжет, який значно відрізняється від оригіналу. Певно, композитор Йоганн Штраус ІІ і подумати не міг, що в майбутньому "Летючою мишею" стане саме Розалінда, а не Фальк. Та, як не дивно, нова редакція укорінилася досить сильно, і зараз є однією з найпопулярніших серед інших.

Тож ближче до сюжету. Від самого початку, за задумом композитора, сюжет розповідав про чоловіка, який прийшов на маскарад у костюмі летючої миші, але перебрав з  міцними напоями. У результаті він потрапляє в поліцейський відділок та вирішує помститися другу, який втік і не допоміг йому вчасно.

У нашому ж випадку розповідь починається з Альфреда, який безнадійно закоханий у Розалінду. У намаганнях забрати дружину Генріха Айзенштайна він потрапляє за грати замість самого Генріха. В той же час Генріх і його кращий друг Фальк їдуть на бал-маскарад до князя Орловського.
 


 

У вирі подій Розалінда дізнається про чоловіче віроломство і вирішує податися теж на бал. Вважаючи, що нічим не гірша за господиню, служниця Адель вбирається у сукню Розалінди й також вирушає на бал.

Уже на балу увагу завзятого «донжуана» Генріха Айзенштайна привертає прекрасна жінка в костюмі летючої миші, до якої він починає залицятися.  Багато зусиль докладає вiн, аби спокусити красуню, не підозрюючи, що чарівна незнайомка в масці – його  власна дружина Розалiнда. Ображена й спантеличена, вона залишається невпізнаною і вирішує провчити невірного чоловіка… Нарешті все з'совується: герой закохався у свою дружину. Досить іронічно розібралися і з арештованими.
 


 

Таке сюжетне переплетіння жартів та дотепних ситуацій із моральною частиною вчить намагатися розуміти і цінувати людей, які поруч. Адже своє – завжди найкраще.

Окремо слід відзначити й талановиту гру музичного супроводу, від якого іноді «бігали мурашки». 

До речі, чим доволі сильно здивувалися кременчужани, так це присутністю в залі телеведучої "Все буде смачно" Алли Ковальчук. Кременчужанка, яка стала відомою після участі в шоу "Мастер-Шеф 2", зараз часто буває у відрядженнях та на зйомках у Києві. 
 


 

Не менше були раді присутні почути й побачити на сцені соліста оперного театру Самвела Адамяна. Артист навіть відеоогляд записав про виставу в Кременчуці, як це було.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись