Новини з 1996 року

Суддя з колегії пішла проти "прокурорської системи"? Справа кременчужан у Київському райсуді

Валерія Макряшина 26 липня 2021 16:15 3595 0

У справі кременчужан, які вже сьомий рік борються з бездоказовими обвинуваченнями, - зрушення і стосуються вони запобіжного заходу, який їм продовжили на 60 діб, але цього разу суд базувався не на абстрактних "аргументах" прокурорів. 

Сьогодні, 26 липня, судді Київського районного суду, продовжуючи термін тримання під вартою кременчужанам, зазначили, що це, так скажімо, вимушений крок, адже нині відбуваються підготовчі засідання у справі. 

Водночас одна із суддів колегії надала письмову думку стосовно того, що в даній справі необхідно виконувати рішення Європейського суду з прав людини відносно одного з обвинувачених - Ігоря Куника. Нагадаємо, за прийнятим рішенням суду надмірне перебування Ігоря Куника в СІЗО визнано незаконним і необгрунтованим і знову ж зазначимо, що люди сидять у неволі вже майже 7 років. 

Таким чином, тривале перебування під вартою одного з обвинувачених є фактично підставою для зміни запобіжного заходу, оскільки за 7 років справа ще не розглянута судом. 

На думку судді, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою треба змінити на домашній арешт із застосуванням електронних засобів контролю й не тільки до Ігоря Куника, а й для усіх інших затриманих.

"Також вважаю, що дане рішення може бути застосовано і щодо інших обвинувачених Мельника О.О., Крижановського О.П. Крім того, підставою для зміни запобіжного заходу щодо даних осіб також є стан їхнього здоров'я.

Вважаю, що цілодобовий домашній арешт із застосуванням засобів електронного контролю з покладенням певних обов'язків, а саме: не спілкуватися із потерпілими та свідками буде достатнім запобіжним заходом щодо обвинувачених із метою уникнення ризику впливу на потерпілих та свідків, у тому числі й свідка Пасічного", - йдеться в листі судді

За словами адвоката Олександра Крижановського - Масима Василишина, суддя озвучила саме те, про що майже на кожному засіданні кажуть захисники, адже доказів вини затриманих кременчужан як не було, так і немає досі. 

Думка представниці колегії Київського райсуду додається: