Новини з 1996 року

Судді Гадяча просять звільнити їх від кременчуцької справи. Про в’язня сумління Олександра Мельника

Олександр Курилов 16 травня 2018 17:37 469 0

Суд у Гадячі, де мав відбутися черговий, уже  п’ятий розгляд кременчуцької справи стосовно факту вбивства  колишнього мера міста Бабаєва, – не відбудеться.

Причина  - подання Гадяцького  суду до обласного Апеляційного, зміст якого - в цьому районному суді  не можуть сформувати колегію, аби вона розглядала справу.

Про те, що тепер це питання розглядатиме знову Полтавський Апеляційний суд і він прийме нове рішення, тобто вибере вже шостий суд для розгляду того, що сталося в Кременчуці, ЗМІ розповів адвокат Руслан Лазоренко.

Слід додати, що розгляд справ у судах роками для всіх нас не дивина.

Але особливість кременчуцької справи – це затримані, які перебувають за гратами з 2014 року. Й серед затриманих – в’язень сумління, керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник, проти якого у справі, яку йому інкримінують, -  взагалі нічого немає.

Натомість спроба судді відпустити  затриманого під домашній арешт завершилася прийняттям спеціального рішення Полтавської обласної та Кременчуцької міської рад, де представнику Феміди пригрозили позбавленням роботи.

І це вже просто сумно, як і сама справа з обвинуваченнями затриманих, у якій немає доказів, а замість таких є рішення депутатських сесій.

Однак сьогодні не 1937-ий рік, а вже 2018-ий, але затримані сидять за гратами, судді справу не розглядають, а присяжні просять, аби їх звільнили від розгляду кременчуцьких подій.

І це все ми спостерігаємо не один рік, не два, а вже чотири

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження, і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а далі  теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних  із 14-ти.

Тепер цю справу має розглядати суд у Гадячі, але тамтешні судді відмовилися від такого розгляду і попросили Полтавський Апеляційний суд знайти інших представників Феміди.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись