Новини з 1996 року

Суд відновив провадження про незаконне збагачення екс-керівника податкової Кременчука Андрія Звонкова

Віктор Крук 12 жовтня 2016 10:50 794 1

Про це сьогодні повідомив сайт «Наші гроші».

Суд скасував постанову слідчого про закриття кримінального провадження по справі про незаконне збагачення колишнім заступником начальника Головного управління державної фіскальної служби у Дніпропетровській області Андрієм Звонковим і відправив справу на подальше розслідування. Ухвала прийнята Апеляційним судом Полтавської області ще 30 вересня.

У листопаді 2015 року прокуратура Полтавської області за заявою ГО «Центр протидії корупції» порушила кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення родини Звонкових.

Андрій Звонков усе життя працював на держслужбі. З 2007 року очолював Кременчуцьку ОДПІ, а з 2014 року пішов на підвищення – заступником керівника податкової Дніпропетровської області. Його дружина Ірина Звонкова теж працювала у Кременчуцькій податковій інспекції до 2010 року, коли перетворилася на бізнесмена.

У цьому ж 2010 році Звонкова придбала приміщення площею 280 кв. м, де зробила дорогий ремонт і відкрила салон краси «Ірина+». У 2011 році вона стала власницею ресторану «Метрополь» площею 257 кв. м, а також комплексу відпочинку «Липовий рай» (загальна площа будівель – 1476 кв. м) у с. Липове Глобинського району Полтавської області.

Також у 2010-2011 р.р. вона придбала корпоративні права ТОВ «Липовий рай» (50%) за 900 тис. грн. та ПП «Перший гостинний двір» (100%) за 4,3 млн. грн.
Поза тим, згідно з деклараціями Андрія Звонкова за 2013-2014 р.р., у власності його дружини і сина також є: три земельні ділянки загальною площею 1,15 га; житловий будинок площею 418 кв. м; два гаражі площею 38 та 24 кв. м; інше нерухоме майно площею 117 кв. м; вклад у банку на суму 2,21 млн грн. Сам Звонков є власником ділянок площею 0,2 га, двох гаражів по 40 кв. м кожний і двох квартир площею 81 кв. м і 82 кв. м. В останній він володіє чвертю площі. Їздять Звонкови на автомобілях Audi А8 та Nissan Patrol 2013 року випуску.
30 березня цього року слідчий відділу прокуратури Полтавської області закрив кримінальне провадження щодо незаконного збагачення Звонкових. Суддя Октябрського районного суду м. Полтави Наталія Тімошенко залишила постанову слідчого без змін. А от апеляційний суд її скасував і відправив справу на досудове розслідування.

Як вказав апеляційний суд, до цього досудове розслідування здійснювалося поверхово і неповно.

Закриваючи провадження, слідчий фактично послався на дані майнової перевірки Звонкова, яку проводила Кременчуцька ОДПІ у рамках Закону «Про очищення влади». А це значить, що, по-перше, Звонков міг вплинути на дані перевірки, адже її проводила податкова, яку він раніше очолював. А по-друге, ця перевірка не встановлювала відомості стосовно членів сім’ї податківця, оскільки це не передбачено відповідним Порядком. Відтак слідство не встановило, за рахунок яких коштів Ірина Звонкова купила вказані вище об’єкти, а також звідки походять понад 2 млн грн., які лежать на депозиті.

Нагадаємо, у вересні 2015 року Звонков звільнився.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Влад Мирюш 12.10.2016 11:27

Он досих пор не сидит? Перемога

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 533 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 435 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 484 0