Новини з 1996 року

Суд у справі директора ТК "Візит" Мельника відкладений на невизначений термін

Едера Бедьо 03 грудня 2015 15:32 1160 0

Судді та присяжні Кобеляцького райсуду так і не розглянули недовіру, висловлену головуючій райсуду адвокатами директора «Візиту».

Уже грудень на порозі, а у справі вбивства мера Олега Бабаєва та судді Олександра Лободенка ще досі не з’ясовані всі обставини. Адвокати директора приватної телекомпанії «Візит» продовжують наполягати на тому, що він ні в чому не винний і слухання справи не виявило ніяких доказів причетності директора приватної телекомпанії «Візит» до цих двох жахливих убивств. Але судді продовжують арешти обвинувачених. Самі обвинувачені хворіють. А нормальної медичної допомоги доводиться чекати довго.

«Не знаю, коли продовжиться суд, бо під час нашої минулої поїздки до Кобеляк стало відомо, що захворів один із підозрюваних – Ігор Пасічний. Нам обіцяли додатково повідомити про дату засідання, але поки що мовчать», – так відповів на питання про перебіг судового процесу Руслан Лазоренко, адвокат директора приватної телекомпанії «Візит» Олександра Мельника. Як відомо, адвокати О.Мельника не раз заявляли, що їхній підзахисний ні в чому не винний. А також про те, що слідство у справі про вбивство мера і судді проведено вкрай непрофесійно, не відпрацьовані всі версії, а частина матеріалів справи про допит важливих свідків узагалі невідомо куди поділася. Тим часом медики занепокоєні станом здоров’я Олександра Мельника, який є чорнобильцем і повинен двічі на рік проходити профілактичне лікування. Як відомо, у директора «Візиту» проблеми із серцем. На одному з останніх засідань суд зобов’язав Полтавське СІЗО провести комплексне обстеження в’язня. Хоча двоє провідних кардіологів Полтавщини уже зробили свої висновки – стан здоров’я Олександра Мельника не надто хороший, він потребує лікування. Також відомо, що раніше офіс Уповноваженого з прав людини звертався до Кобеляцького райсуду з проханням розглянути можливість визначити підозрюваному іншу міру запобіжного заходу, не пов’язану з утриманням під вартою. Але суд непохитний. Основний аргумент – громадськість, мовляв, буде невдоволена, якщо О.Мельника випустити хоча б під домашній арешт. І як аргумент суд наводить  горе-мітинг під стінами «Візиту», проведений чиновниками  міськради з ініціативи лідера фракції БЮТ тодішньої міськради Євгена Холода. Пам’ятаєте, як той депутат майже в істериці кричав журналістам «Візиту»: «На ваших руках кров!» Правоохоронці досі не спромоглися притягти депутата до відповідальності за переслідування та залякування наших колег…

Поки що невідомо, яким є стан здоров’я другого обвинуваченого  – Ігоря Пасічного. Його адвокат говорить: домагаються обстеження в обласній лікарні. Бо попередній діагноз його підзахисного - нетипова пневмонія. «Як відомо, ця хвороба може  спричинити різноманітні ускладнення, а в СІЗО навіть можливості зробити біохімічний аналіз крові немає», - говорить Григорій Фелоненко, адвокат І.Пасічного.

Він розповідає: заяви його підзахисного про погрози з боку міліціонерів прямо в камері СІЗО так і лишилися без покарання. Кримінальне провадження за заявою Ігоря Пасічного проводила та ж прокуратура Полтавської області. «Нібито факти не підтвердилися, хоча мого підзахисного навіть не допитали  як потерпілого, а лише як свідка»,  – говорить адвокат. А між тим правдивість слів Ігоря Пасічного підтверджує іще один факт – зникнення з переліку речових доказів його водійського посвідчення. Нагадаємо, влітку, коли Ігор Пасічний зробив на суді заяву, що його викликали в кабінет начальника СІЗО і там двоє міліціонерів йому погрожували, вимагаючи обвинуватити Олександра Мельника в обох убивствах, він розповів деталі: горе-міліціянти порвали його водійське посвідчення, погрожуючи: «І з тобою так буде!» Після довгого затягування прокуратура області була змушена визнати, що водійське посвідчення таки зникло невідомо куди… «За фактом зникнення  речового доказу також було порушено кримінальне провадження, розслідувати його має прокуратура Полтавської області, але нас жодного разу навіть не викликали», – говорить адвокат Ігоря Пасічного. То слідчі намагаються сховати кінці в воду?

Після того, як Кобеляцький суд відновить слухання у справі, він найперше мусить розглянути чергову заяву про відвід голові райсуду Ірині Омельченко. Цей відвід адвокати директора приватної телекомпанії «Візит» заявили після того, як суддя порушила, на їхню думку, права підозрюваних, розглядаючи питання продовження міри запобіжного заходу. Рішення суддів щодо відводу вже можна передбачити?

Юлія Билина 

Теги: Життя Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1129 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2132 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2747 0