Новини з 1996 року

Суд у Гадячі за фактом убивства мера Кременчука. Про електричний струм і допити затриманих

Олександр Курилов 17 вересня 2018 17:11 1177 0

У районному суді Гадяча, де триває вже п’ятий суд по справі вбивства колишнього міського голови Кременчука, – нові свідчення.

І одне з таких - про те, як саме вибивали із затриманих покази в скоєнні злочину, до якого вони непричетні.

І мова тут про електричний струм, який подають на специфічні частини людського тіла, після чого непідготовлена  до таких допитів людина прикушує, якщо не відкушує собі від болю язик.

А електричним струмом справді допитують і це ми знаємо з попередніх  обвинувачень по цій же справі, коли було арештовано студента Олександра Сидоренка, якому підкинули пістолет…

Це минулий судовий тиждень по кременчуцькій справі, на якій  судді слухали обвинувачених і представників обвинувачення, та підсумки почутого.

І перше, що говорили на суді, - цей злочин вигідний тим, хто отримав від нього вигоду, зокрема поділив бізнес колишнього мера Кременчука та переписав його на себе. І мова тут про нинішнього заступника голови Полтавської облради Холода й не лише про нього. 

«Усі підзахисні заявили про свою невинуватість і непричетність до злочинів. Також заявили, що до них після затримання застосовувалося насильство як фізичне, так і психологічне під час досудового розслідування і навіть коли справа розглядається в суді», - розповідає про хід засідання Руслан Лазоренко,  адвокат директора телекомпанії «Візит» Олександра Мельника, який перебуває під вартою через фальшиві обвинувачення й без жодних натяків на докази.

«Усі підзахисні про дані факти заявляли в прокуратуру, але остання не проводила належної перевірки, - зазначає захисник Лазоренко. - Суд зобов'язав прокурора надати повну інформацію по кримінальних провадженнях за цими  фактами, в тому числі за результатами розслідування за заявою про злочин за фактами фальсифікації кримінального провадження.

Суд погодився з доводами про ненадання належної медичної допомоги та призначив судово-медичну експертизу щодо встановлення наявних захворювань у Олександра Мельника й Олександра Крижановського, проведення якої доручили обласній судово-медичній експертизі.

Суд отримав запит від уповноваженого  ЄСПЛ від уряду у справі "Пасічний І.М. проти України" за заявою Пасічного І.М., в якій останній посилається на надмірне й безпідставне тримання під вартою та надмірний розгляд справи в суді, про надання документів».

Інше, на що звертає увагу захисник, це таке:   

«При цьому в матеріалах справи відсутні протоколи затримання Пасічного І.М. і Куника І.А. З цього приводу захист ще раніше направив запит у прокуратуру про надання копій цих документів, але відповіді немає.

Не можна виключати, що цих протоколів немає взагалі. І мова тут ось про що: з цими  обвинуваченими «працювали». Затриманий Куник І.А. заявив, що його "катували" електричним струмом і від болю він прокусив собі язик. І, звісно, немале психологічне насильство пережив і сам Олександр Мельник, якого обвинувачено за фальшивим кримінальним провадженням».

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод.

Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  

І від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних  із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 160 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 454 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1562 0