Новини з 1996 року

Суд у Гадячі триває. Кременчужани вимагають справедливого розгляду, а не домислів та припущень

Валерія Макряшина 26 листопад 2019 16:50 915 0

Комусь неугодні, комусь на заваді... Справа кременчужан, яких, попри відсутність реальних доказів вини, обвинувачують у тому, чого вони не робили, - у вбивствах 2014 року колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського районного суду Олександра Лободенка, триває.

Справа тримається відверто на словах, домислах та припущеннях прокурорів, які, не маючи реальних фактів вини, реальної картини того, що відбувалося, малюють те, що їм хочеться, і малюнок їхній із роками яскравішим, чіткішим та найголовніше - реальнішим не стає. 

Гадяцька Феміда вже традиційно закриває свої очі, коли треба, звісно. 

Під час виступів адвокатів, які на кожному засіданні наводять досить адекватні аргументи, щоб затриманих почули, щоб як мінімум їм надали нормальну медичну допомогу, вже не кажучи про зміну кременчужанам запобіжного заходу, судді всім своїм виглядом показують, що говорять адвокати геть не суттєве і геть не важливе. Не важливе для них. 

Так, на шостому році судового процесу затримані, серед яких директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, вкотре вимагають справедливості й розгляду цієї кримінальної справи судом у межах розумних строків. 

Сьогодні, 26 листопада, суд у Гадячі долучив до справи матеріали, в яких Олександр Мельник та інші затримані просили суд забезпечити їм розгляд кримінальної справи в межах розумних і за законом, бо те, що наразі відбувається, дійсно складно назвати правосуддям.

Наприклад, судді можуть легко відкласти справу чи закінчити судове засідання раніше, не зважаючи навіть на вік і стан здоров'я затриманих, яких до Гадяча везуть чотири години, де перебувають вони лише 60 хвилин. Що вже казати про принципи неупередженості й незалежності суддів, якими вони, мабуть, забули, як користуватися. 

 

 

До суду звернулися сьогодні й адвокати, які заявили, що на сайті суду відсутня інформація про судові розгляди по кременчуцькій справі.

На думку адвоката, така невідповідність відомостей про дати та час судових засідань говорить про втаємничення розгляду цієї справи від незалежних спостерігачів, а також ставить під сумнів достовірність мотивів, якими вони, як адвокати, обгрунтовують свої клопотання в інших судах щодо відкладення розгляду інших справ за їхньою участю тощо. Суд у Гадячі прийняв матеріали адвокатів до уваги. 

Продовження судового розгляду - завтра, 27 листопада. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 507 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 766 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 794 0