Новини з 1996 року

Суд у Гадячі. Тепер під охороною один із затриманих штовхатиме бездоказову версію прокуратури. ФОТО

Валерія Макряшина 26 червня 2019 20:10 2997 0

У Гадяцькому суді продовжується розгляд справи кременчужан, які досі, попри відсутність будь-яких реальних доказів, є головними обвинуваченими у двох тяжких злочинах — вбивстві колишнього мера О. Бабаєва та судді О. Лободенка.  

Сам судовий процес триває вже п'ятий рік у різних судах. Саме стільки прокурори, незважаючи на відсутність реальних доказів вини затриманих кременчужан, продовжують вперто гнути свою лінію, звинувачуючи в серйозних злочинах зовсім не тих людей.

Здавалося, справа могла б дійти до логічного висновку, зважаючи, наприклад, на рішення Європейського суду з прав людини, в якому зазначено, що в даній кримінальній справі порушені всі реальні строки розгляду, тож логічно, що вона повинна бути закрита, як прокуратура дістала "козир". 

Цим "козирем" став один із затриманих кременчужан - Ігор Пасічний, якого минулого тижня відпустили під домашній арешт. Зміну запобіжного заходу йому ініціювали прокурори.

Єдина умова - підписання Ігорем Пасічним угоди про співпрацю з обвинуваченням. І тут варто відмітити, що угода досі не складена, бо І. Пасічний свою вину в злочинах повністю не визнає - не вважає себе вбивцею, а лише співучасником. 

Сьогодні, 26 червня, на засіданні Гадяцького суду затриманий Ігор Пасічний у режимі відеоконференції, перебуваючи разом зі своїм новим адвокатом у Крюківському районному суді Кременчука, продовжував розповідати деталі вбивства судді та колишнього мера міста.

Розповідь його була аналогічна вчорашній - про телефони, кросівки іншого підозрюваного - Ігоря Куника, номерні знаки спаленого автомобіля ВАЗ-2108, які були особисто ним поламані на чотири частини та викинуті в болото, тощо. Як і раніше, Ігор Пасічний готовий показати місця, де всі ці докази спокійно лежать, якщо, звісно, вони там дійсно є й лежали 5 років. 

 

 

Якщо ж не 5 років, то все одно шанси з'явитися у старих кросівок та мобільних телефонів будуть. Можна припустити, що ці докази з'являться звідти, куди зникають інші по даній кримінальній справі, але вже ті, які доводять невинуватість кременчужан.

Варто зазначити, що сьогодні на деякі питання сторони захисту Ігор Пасічний відповідав стисло й розпливчасто ("не знаю", "не пам'ятаю" тощо). Відповіді на деякі запитання йому підказував адвокат. Загалом вийшла така собі кримінальна історія з нікудишніми акторами.

Чи то совість заговорила? Сумнівно. Тиск з боку прокуратури? Більш імовірно.

Бо як інакше пояснити той факт, що людина, відносно якої винесено рішення Європейського суду з прав людини, в якому зазначено, що в даній кримінальній справі порушені всі розумні строки утримання під вартою й тримання її під вартою треба переглянути, йде на якісь сумнівні угоди з прокуратурою та спростовує всі свої попередні покази? 

Втім, знову ж таки зазначимо, що, крім гучних заяв по даній кримінальній справі, потрібні реальні докази й потрібні свідки. А цього як не було у 2014 році, так і зараз немає. 

Наприкінці засідання затриманий Ігор Пасічний заявив про клопотання, в якому він просив суд надати йому посилену охорону, бо він боїться за своє життя. 

 

 

На думку адвоката Олега Миронова, який захищає на процесі директора телекомпанії "Візит" Олександра Мельника, сторона захисту вбачає, що Ігор Пасічний надав показання в тій частині, в якій він не відмовився надавати відповіді на запитання, й це свідчить про нещирість та про тиск.

"Наразі він веде якусь гру, відому тільки йому самому з прокуратурою. Виторговує щось, оскільки, ми вбачаємо, що він, з одного боку, заявляє про те, що хоче укласти угоду про визнання винуватості, а з іншого - не визнає обвинувачення ну як мінімум стосовно двох епізодів, а більше й стосовно Бабаєва, оскільки ми всі фактичні обставини підтверджуємо.

То, по-перше, фактичні підстави - цінність його показань, які вчергове змінюються. Через 5 років з'являються нові обставини, про які не було мови ані на досудовому слідстві, ані під час неодноразових розглядів справи в різних судах, коли Пасічний також надавав різні показання. Сьогодні він сказав, що буде казати правду, й учора.

То якщо це правда, яка загроза й небезпека йому загрожує?

Я вбачаю тут лише одну загрозу - з боку дійсних замовників цих убивств, оскільки саме в їх інтересах, щоб Пасічний після того, як уже надав показання, надалі вже не зберіг своє життя.

Оскільки ми в суді беззаперечно доводимо й будемо доводити, що ці показання не відповідають дійсності, що вони спростовуються іншими доказами й для сторони захисту жодної загрози з боку Пасічного, як так званого "викривача", - немає.

Він каже про підстави для застосування захисту, що він викриває злочин, що він визнає винуватість. Але ми ж під час допиту визнаємо, що він не визнає підстав для угоди взагалі...

Нам казали, що угода є - прокурор підтримував зміну запобіжного заходу на тій підставі, що особа готова визнати винуватість. 

Наразі ми з'ясували, що ніякої угоди немає".

Натомість Гадяцька Феміда після наради щось таки розгледіла, й небезпеку, яка буцімто загрожує Ігорю Пасічному, тільки ось незрозуміло, з якого боку, й взагалі загрозу його життю. Тож відсьогодні й надалі Ігор Пасічний буде під охороною й під посиленою. Втім від себе не сховаєшся і не допоможуть у цьому молоді хлопці в камуфляжі.

 

 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 578 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 977 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1431 0