Новини з 1996 року

Суд у Гадячі. Прокурори не міняють свій репертуар: чергові спроби затягнути справу

Валерія Макряшина 24 вересня 2019 15:00 1075 0

Сьогодні, 24 вересня, в Гадяцькому районному суді відбулося засідання по справі щодо фактів убивства колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського районного суду Олександра Лободенка, в яких п'ятий рік поспіль без жодних доказів звинувачують чотирьох кременчужан, серед яких і директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник.

Наразі в Гадяцькому суді триває етап долучення доказів до матеріалів справи. Як відомо, в період з 19 по 22 серпня сторона обвинувачення сповна реалізовувала свою бурхливу фантазію.

Протягом чотирьох днів у Кременчуці та поза межами нашого міста відбувався слідчий експеримент з одним із затриманих по справі - Ігорем Пасічним, у якого на початку червня після так званих профілактичних бесід із прокурорами "прокинулася" совість. 

Результати слідчого експерименту були очевидними ще до його початку. Прокурори знайшли те, що, в принципі, шукали. Матеріали зі слідчого експерименту подали до суду та на ознайомлення сторонам. 

Сьогодні ж на засіданні представник захисту, адвокат Олег Миронов, надав суду письмове заперечення, в якому зазначив, що протоколи та речі є недопустимими доказами й сторона захисту проти, щоб їх долучали до розгляду в суді. Він навів купу пунктів, які свідчать про порушення, починаючи від незаконного дозолу на повторний допит Ігоря Пасічного і завершуючи усуненням сторони захисту від процесуальних дій, таких як перехресний допит затриманого Пасічного, тощо. 

На думку адвоката, Феміда Гадяцького суду стала учасником шантажу й тиску і відповідно грубо порушила право на захист затриманих. Усі ці дії з боку суду свідчать про свавілля і змову зі стороною обвинувачення. 

Письмові заперечення в результаті були долучені до матеріалів справи.

На запитання суду, чи ознайомилися сторони з результатами слідчого експерименту, всі відповіли, що так. Але один із затриманих - Олександр Крижановський зазначив, що він не зміг порівняти відео і протоколи, бо на записі не було звуку. Про це він написав письмово. 

І тут слово взяла сторона обвинувачення, яка, не змінюючи свій репертуар, заявила, що вони отримали докази, які дають підстави для зміни обвинувачення й тому їм потрібен час до п'ятниці, щоб підготуватися. 

Ця пропозиція обвинувачення викликала хвилю обурення в сторони захисту, й така реакція цілком зрозуміла. Дії прокурорів, на думку адвокатів, спрямовані на затягування даної кримінальної справи й взагалі дивно, що саме заважало прокурорам підготувати документи за місяць, протягом якого в судовому розгляді була оголошена перерва. 

Тож адвокати просили суд продовжити розгляд доказів і затверджений заздалегідь графік судових засідань не порушувати. 

Суд оголосив перерву, після якої зачитав своє рішення, відповідно до якого в прокурорів буде час вивчити документи й підготуватися не до п'ятниці, як ті бажали, а до завтра, до 10 години ранку.  

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 563 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 457 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 513 0