Новини з 1996 року

Суд у Гадячі продовжує незаконно тримати під вартою кременчужан, попри рішення Європейського суду

Валерія Макряшина 10 травня 2019 11:00 1487 0

Протиправне й незаконне, згідно з рішенням Європейського суду з прав людини, тримання під вартою чотирьох кременчужан, серед яких і директор телекомпанії "ВІЗИТ" Олександр Мельник, продовжується.

Мова про судовий процес, який триває вже майже рік у районному суді Гадяча (а до цього тривав ще чотири роки в різних судах області), під час якого намагаються встановити обставини вбивства колишнього мера Кременчука Бабаєва, що сталося у 2014 році.

У причетності до цього  злочину обвинувачено чотирьох жителів нашого міста, але через відсутність доказів розгляд справи в суді Гадяча затягується всупереч усім можливим термінам та строкам.

Судді в Гадячі вперто ігнорують рішення європейських колег від 11 квітня 2019 року, де визнано, що одного із затриманих - І. Пасічного тримають під вартою незаконно й він підлягає негайному звільненню. Крім цього, по даній кримінальній справі порушені всі розумні строки розгляду справи в національних судах.

Європейські судді зафіксували порушення пункту 3 статті 5 Конвенції по відношенню до чотирьох бранців Феміди. У рішенні йдеться про те, що кожен, кого заарештовано або затримано згідно з положеннями підпункту «c» пункту 1 цієї статті… має бути забезпечено розгляд справи судом упродовж розумного строку або звільнення під час провадження. Таке звільнення може бути обумовлене гарантіями з'явитися на судове засідання тощо. 

Натомість Гадяцький суд, здаєтся, на власний розсуд вирішує, чи варто виконувати Україні рішення й застосовувати практику Європейського суду. Судді в Гадячі відмовили в задоволенні клопотань сторони захисту про зміну запобіжного заходу кременчужанам, мотивуючи це, зокрема, відсутністю офіційного перекладу рішення Європейського суду з прав людини, посилаючись на норму закону.

А норма закону, виявляється, не на їхньому боці. Згідно з відповіддю з Департаменту аналітичної та правової допомоги Верховного Суду України, на адвокатський запит сторони захисту, в разі відсутності офіційного перекладу Рішення та ухвали Європейського суду з прав людини чи ухвали зазначеної Комісії, суд користується оригінальним текстом. 

Озброївшись цим рішенням, адвокати вимагали від Гадяцького суду припинити необгрунтоване тримання під вартою чотирьох бранців Феміди, але отримали відмову. 

Про які європейські цінності тут можна говорити або про авторитет судів в Україні, якщо діяльність представників європейських правоохоронних органів та Феміди – взірець для суспільства, а той орган, який здійснює правосуддя в Україні й сам же порушує закон, є джерелом правового нігілізму?

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1172 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2171 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2789 0