Новини з 1996 року

Суд у Гадячі. Про докази невинуватості затриманих кременчужан, які прокурори свідомо знищують

Валерія Макряшина 13 червня 2019 12:25 1600 0

Куди, завдяки кому й насамперед чому зникають з матеріалів справи важливі докази, які підтверджують невинуватість чотирьох кременчужан, які 5 рік поспіль є обвинуваченими у справі вбивства колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського районного суду Кременчука - Олександра Лободенка?

У принципі, здогадатися про причину зникнення важливих доказів, які доводять невинуватість кременчужан, зовсім не важко, зважаючи на те, що прокуратура й без них усіляко намагається утримати їх під вартою.

Втім питання таємничого зникнення важливих документів постає ледь не на кожному засіданні суду.

Так, учора, 12 червня, в Гадяцькому суді один із затриманих - директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник знову звернув увагу служителів Феміди на той факт, що навколо доказів, які, зазначимо, зовсім не були й не є вигідними прокуратурі, бо підтверджують невинуватість кременчужан, відбуваються дуже дивні речі - вони просто зникли й не виключено, що їх знищила сама прокуратура.

Бо як інакше пояснити зникнення з матеріалів кримінальної справи відео з камер на Крюківському мосту? На думку Олександра Мельника, якби камери на мосту, які є потужними й такими, що здатні "розгледіти" номери транспортних засобів та людей, що знаходяться в салоні, зафіксували Ігоря Куника та Ігоря Пасічного, які їхали в автомобілі, це відео навряд чи зникло б.

Відео, яке в першу чергу могло б свідчити про невинуватість людей, які наразі сидять на лаві підсудних, знищено, як знищені й інші документи, які підтверджують непричетність кременчужан до злочинів, які вже 5 рік поспіль на них хоче "повісити" прокуратура. 

І дане діяння з боку цієї ж самої прокуратури, яка серйозно взялася за знищення фактів невинуватості кременчужан, буцімто дані документи є простою макулатурою, є нічим іншим, як службовим злочином, порушенням статті 290 та права на захист, заявляє адвокат Руслан Лазоренко. Це свідомі дії правоохоронців засудити невинуватих осіб.

 

 

Тож сторона захисту просила суд зобов'язати прокурорів знайти й негайно повернути до матеріалів справи вилучені ними докази, що підтверджують невинуватість чотирьох кременчужан, які наразі знаходяться під вартою. На що суд таки зобов'язав прокуратуру повернути зниклі докази. 

Натомість питання про долучення до матеріалів кримінальної справи важливих доказів - одне з перших письмових показань доньки загиблого мера Бабаєва, на якому, зазначимо, вона взагалі не згадувала ні ім'я директора "Візиту", ні імена трьох інших кременчужан, - відклав на потім, спираючись на відсутність на засіданні суду представника доньки Олега Бабаєва -  Анатолія Кононенка. 


Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1172 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2171 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2789 0