Новини з 1996 року

Суд у Гадячі по кременчуцькій справі триває. Без доказів, але з депутатсько-прокурорськими заявами

Валерія Макряшина 08 лютого 2019 11:20 578 0

7 лютого відбулося чергове засідання Гадяцького суду у справі щодо факту вбивства колишнього мера Кременчука О. Бабаєва.

Під час нього було розглянуто надані прокуратурою документи щодо вбивства кременчуцького судді О. Лободенка, в якому також без усіляких доказів звинувачують керівника кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександра Мельника.

У документах, які були надані на розгляд Гадяцького суду, йшлося про давній позов депутата райради В. Кармазіна до Автозаводського суду Кременчука. У позові Кармазін вчергове виступав проти яхт-клубу "Посейдон", який належить сім'ї Мельників. 

Суддею у справі виступав О. Лободенко, який залишив позов без розгляду. Депутат Кармазін подав апеляцію в Полтавський апеляційний суд. Але й там його чекало розчарування - аналогічне рішення. Усі документи по справі повернули назад, коли суддю Лободенка вже вбили.

До чого тут Олександр Мельник? 

Як заявив його адвокат Руслан Лазоренко, документи, що подали прокурори, не є такими, які можна розглядати в контексті обвинувачення Олександра Мельника. Вони жодним чином не доводять його причетності до вбивства судді. 

Також під час засідання суду було розглянуто питання щодо проведення медичної експертизи підозрюваних Олександра Мельника та Олександра Крижановського, які й досі, незважаючи на постійні скарги на стан здоров'я, не отримали необхідної медичної допомоги. Щоб направити обвинувачених на амбулаторне лікування, потрібно зібрати ряд документів. За даними Головного бюро слідчо-медичних експертиз, яке проводить обстеження, цих документів бракує. Тож суд звернувся до лікарні, щоб зібрали необхідні документи й медичні картки О. Мельника та О. Крижановського.

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись