Новини з 1996 року

Суд у Гадячі по кременчуцькій справі. Про фальсифікацію "доказів" сторони обвинувачення

Валерія Макряшина 25 березня 2019 10:45 930 0

21 березня в Гадяцькому районному суді відбулося засідання по справі щодо фактів убивства колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського районного суду Олександра Лободенка, в яких п'ятий рік поспіль без жодних доказів звинувачують чотирьох кременчужан, серед яких і директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник.

Засідання розпочалося з повернення за стіл обвинувачення прокурора Дмитра Москаленка, бо, мабуть, впоратися з усім сторона обвинувачення вже не може, а Москаленко як-не-як людина в даному кримінальному провадженні обізнана.

Наразі ж у суді долучають докази до матеріалів справи. 

Зокрема в режимі відеоконференції в Автозаводському райсуді Кременчука допитали педагога неповнолітнього (станом на 2014 рік) свідка — сусідки, яка надавала допомогу потерпілому після нападу судді Олександру Лободенку. Цей же педагог була на слідчому експерименті на місці вбивства судді. Сам же слідчий експеримент викликає багато запитань. 

Проти визнання даного відео як доказу та відповідно недолучення його до матеріалів справи виступила сторона захисту. За словами захисту, те відтворення подій, що зафіксовано, викликає сумніви —  у протоколах слідчого експерименту відсутні підписи учасників процесу. Тож, імовірно, документи могли підмінити на користь слідства.  

"Про фальсифікацію свідчить те, що був знищений відеозапис цього слідчого експерименту, щоб ми не перевірили й не могли перевірити, що дійсно відбувалося там насправді. Це фальсифікація в тому, що в одному випадку в нас знищують відеозаписи, а в іншому (це слідчі експерименти з Ігорем Куником та Ігорем Пасічним) там знищують протокол", - заявив захисник Олександра Мельника Руслан Лазоренко. 

Сама ж жінка, представниця неповнолітнього свідка, яка була присутня на так званому слідчому експерименті, багато не розповіла. За її словами, на слідчому експерименті в неї було одне завдання — спостерігати, щоб права дівчинки не порушувалися.

На питання, чи ставила вона підпис у протоколі, вона відповіла негативно, їй ніхто нічого підписувати не пропонував, а повинні були. Жінка взагалі його не читала, тож говорити про те, чи насправді все було так, як описано в "документі", не можна. 

Спираючись на всі ці явні порушення, сторона захисту просила суд визнати це відео таким, яке не можна долучати до матеріалів справи. Але суд лише частково задовольнив клопотання захисту. Прокуратура ж намагалася долучити ще один, останній документ стосовно судді Олександра Лободенка — слідчий експеримент з Олександром Крижановським, але через відсутність усіх матеріалів розгляд питання відклали на наступне засідання. Сторона захисту також хотіла долучити до матеріалів справи по вбивству судді свої докази, але через закінчення робочого часу адвокати надали лише частину характеристик директора телекомпанії "Візит" Олександра Мельника - подяки, відзнаки та грамоти від різних підприємств та установ, у тому числі підписані й загиблим мером Кременчука Олегом Бабаєвим. 

 

 

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 113 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 279 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 559 0