Новини з 1996 року

Суд у Гадячі над кременчужанами. Захисники ув'язнених - про версії, які не розглядає прокуратура

Валерія Макряшина 06 червня 2019 14:04 1369 0

У Гадяцькому суді продовжується розгляд справи чотирьох кременчужан, яких, попри відсутність будь-яких доказів, обвинувачують у причетності до злочинів 5-річної давнини — вбивства О. Бабаєва та судді О. Лободенка. 

Серед затриманих у СІЗО перебуває і директор кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, утримання якого, як і інших, згідно з рішенням Європейського суду з прав людини, є необгрунтовано тривалим. Втім сліпа Феміда Гадяцького суду вперто не бажає йти назустріч закону, продовжуючи ігнорувати всі слова затриманих, аргументи їхніх захисників та перш за все - рішення європейських колег. 

Так у Гадяцькому суді знову порушили питання про неналежне надання медичної допомоги затриманим. Цього разу на стан здоров'я поскаржився Ігор Пасічний.

Як заявив його адвокат Сергій Кияшко, відсутність належної медичної допомоги лікарями-фахівцями заарештованим у медичній частині СІЗО дала свої плоди й може спричинити серйозні наслідки. Але, незважаючи на прохання адвоката, дозволу на лікування затриманого поза межами СІЗО суд не надав, єдине, на що спромігся, це доручити прокуратурі стежити за тим, щоб Ігорю Пасічному було надано належне лікування знову ж таки в слідчому ізоляторі, де, зазначимо, профільних спеціалістів немає. 

 

 

Варто зауважити, що саме відносно Ігоря Пасічного Європейський суд з прав людини виніс рішення, в якому вказав, що тримають його під вартою незаконно, й зобов'язав Україну виплатити йому матеріальну компенсацію в розмірі 1,8 тисячі євро.

Здається, служителів Феміди зовсім не хвилює ні здоров'я без вини затриманих кременчужан, ні відсутність доказів і аргументи адвокатів щодо непричетності кременчужан до скоєних 5 років тому жахливих убивств. За словами адвокатів, матеріали кримінального провадження сфальсифіковані шляхом вилучення з них істотно важливих документів, у яких є більш вірогідні версії вчинення злочину судді Автозаводського районного суду Олександра Лободенка. 

У цих документах розглядалася версія вбивства судді через його професійну діяльність. Його вбивство пов'язували з Євромайданом, бо саме суддя О. Лободенко обирав міру запобіжного заходу місцевим активістам, які в січні 2014 року намагалися захопити мерію. Як зазначали столичні ЗМІ, це було головною версією прокуратури. Чому ж так сталося, що справа набула зовсім іншого розвитку, здогадатися також не важко.

За словами адвоката Руслана Лазоренка, тодішня влада ставила питання про арешт - тримання під вартою всіх активістів Євромайдану. Втім суддя Олександр Лободенко назустріч владі не пішов й обрав затриманим домашній арешт. Сторона захисту зазначає, що загиблий суддя приймав рішення, які не були вигідні тодішній владі, й та версія, що суддю вбили саме через його професійну діяльність, повинна розглядатися нарівні з існуючою. 

Переглянувши відео, де кременчуцькі активісти натовпом ідуть у приміщення міської ради, суд долучив його до матеріалів справи. 


Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1171 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2170 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2788 0