Новини з 1996 року

Суд у Гадячі над кременчужанами. Без вини, без доказів і без медичної допомоги

Валерія Макряшина 04 грудня 2019 17:29 890 0

Судові розгляди в Гадячі за фактом убивств далекого 2014 року, в яких звинувачують кременчужан і вина яких не підтверджена досі жодними фактами й не доведена досі прокуратурою, продовжуються...

Кременчужан уже шостий рік зухвало й грубо ламає наша "судова система" й душить наше правосуддя. Вже шостий рік затримані, серед яких знаходиться і директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, без жодних доказів своєї провини перебувають під арештом у СІЗО.

Заяви адвокатів суд просто ігнорує, особливо коли вони порушують проблему надання, а точніше повну відсутність надання належної медичної допомоги кременчужанам, гіркі квіточки в букет хвороб яких назбиралися саме під час перебування в камері слідчого ізолятора. 

І, попри погане самопочуття затриманих, щоразу, коли підходить час обирати їм міру запобіжного заходу, прокурори знову й знову пропонують суддям подовжити термін запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, на що суд схвально киває головою, яка майже весь час до того була повернута в бік вікна чи то спрямована вниз - на стіл.

Вчора, 3 грудня, на засіданні Гадяцького районного суду директор телекомпанії Олександр Мельник виступив черговий раз із заявою про вкрай погане самопочуття. Він зазначив, що так як він є інвалідом 2-ї групи, згідно з довідкою про інвалідність, він повинен один-два рази на рік проходити стаціонарне лікування. Наразі ж його здоров'я вкрай погіршилося - нестерпний головний біль, підвищений тиск, біль у грудях, спині, в суглобах...

Однією з причин загострення хвороби Олександр Мельник називає жахливе перевезення з СІЗО до Гадяцького суду, тому він просить суддів дати можливість пройти стаціонарне лікування та медичне обстеження, в якому йому відмовляють усі ці 5 років, поки тривають судові засідання.  

Сьогодні, 4 грудня, судове засідання продовжилося. Цього разу захисники говорили про необхідність стаціонарного лікування іншого затриманого Крижановського, але в цьому суді вже давно судді нікого не чують. І сьогоднішнє рішення з розряду тих, що вже приймалися, але які ніхто не виконував.

Зокрема, суд задовольнив клопотання адвокатів, щоб установа виконання покарань забезпечила надання належної медичної допомоги обвинуваченим. Задля цього судді звернуться до кримінальної виконавчої служби. Про результати має повідомити прокуратура. Але таке рішення вже приймали і його так ніхто й не виконав. 

Наразі триває долучення матеріалів по справі вбивства колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва. Й ці матеріали, які намагаються "втиснути" прокурори, на думку адвокатів, сумнівні. Але що робить суд? Долучає матеріали до справи.

Яку роль він наразі виконує?  

Його можна назвати співучасником жорстоких тортур, тим, хто ухиляється від своїх обов'язків.

Бо, незважаючи на те, що держава бере на себе обов'язок забезпечувати охорону здоров'я осіб, які перебувають під вартою, суд у Гадячі щоразу продовжує запобіжний захід, закриває очі на проблеми зі здоров'ям кременчужан, імовірно, бачачи й медиків у СІЗО, і ризики зміни кременчужанам запобіжного заходу, якими їх роками годує прокуратура...

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 550 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 817 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 879 0