Новини з 1996 року

Суд у Гадячі над кременчужанами. Без натяків на справедливий розгляд і з "недосконалими браслетами"

Валерія Макряшина 28 серпня 2019 17:30 1167 0

Зупинити пошесть несправедливих звинувачень, які протягом 5 років летять у безвинних людей, досить складно, коли за плечима людей у мантіях, які начебто повинні здійснювати правосуддя, стоять дуже серйозні особи. 

Інакше як пояснити те, що наразі відбувається в Гадяцькому районному суді, де вже майже рік розглядається кримінальна справа про вбивство колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського суду Олександра Лободенка, в яких, попри відсутність доказів, обвинувачують чотирьох кременчужан.

Сьогодні на черговому засіданні розглядали зміну запобіжного заходу трьом із них, які досі залишаються незламними і не визнають своєї вини, яку роками хочуть на них повісити. 

Тоді як одного затриманого - Ігоря Пасічного, якому кілька місяців тому "розбудили" совість у камері та який після цього пішов на угоду з прокуратурою, посадили під домашній арешт, надівши на нього електронний браслет, інші троє кременчужан сидять у СІЗО.

Сторона захисту клопотала про те, щоб суд відпустив кременчужан також із браслетами під домашній арешт, але отримала відмову - зреагувала тут прокуратура, яка зазначила, що браслет, виявляється, не досконалий і може не спрацювати. А в Ігоря Пасічного нормальний-працюючий браслет чи це не важливо, бо він погодився співпрацювати? 

Суд, напевно, й не слухав, що там просили адвокати, бо в їхніх головах із самого початку, створюється враження, одна-єдина установка: одним - відмовляти, інших - задовольняти.  Тож кременчужанам було подовжено термін триманння під вартою на 60 днів. 

Також стало відомо про результати слідчого експерименту, який проводили з Ігорем Пасічним, де сповна реалізувалася буйна фантазія прокурорів. 

З того, що розповіли, - під час експерименту, який назвали слідчими діями, знайшли, що планували: уламки номерних знаків, які, слід розуміти,  перед цим спеціально вкинули в болото, й кросівки, які, на диво, вціліли на смітнику за 5 років. Що ще знайшли, поки невідомо. Той слідчий експеримент проходив 4 дні.  

Суд взяв перерву до 24 вересня, щоб за цей час підсудні, їхні захисники та потерпілі ознайомилися з матеріалами слідчого експерименту з Ігорем Пасічним. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1231 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1876 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2367 0