Новини з 1996 року

Суд сьогодні вирішив питання щодо забудови бульвару Пушкіна: будувати заборонено, але винних немає

Андрій Михайленко 25 квітня 2017 12:51 946 0

АТОвці, які оскаржували незаконну, на їхню думку, постанову про закриття кримінального провадження, мають намір відстоювати свою позицію вже в судді апеляційної інстанції.

Сьогодні в Автозаводському суді було винесено рішення щодо законності закриття кримінального провадження за фактом капітального будівництва у парковій зоні бульвару Пушкіна.

Представники громадськості Кременчука продовжують наполягати на відновленні кримінального провадження щодо дій посадових осіб, через яких «шматочок бульвару Пушкіна» стали готувати на продаж.

Сьогодні слідчий суддя Діна Андрієць винесла рішення по скарзі Миколи Кравченка, голови громадської організації «Об'єднання учасників та ветеранів АТО».

Підтримати останнього від громадськості в суд прийшли бійці АТО 

Як відомо,  оскаржувалася постанова слідчого поліції Хлистуна про закриття кримінального провадження по справі, що стосувалася кафе «Метрополь» на бульварі Пушкіна.

Суть питання зводиться до намагань підприємця Ірини Звонкової, дружини екс-начальника податкової інспекції Кременчука Андрія Звонкова, оформити у власність земельну ділянку, що на території паркової зони бульвару Пушкіна, яка капітально забудована під літній майданчик.

Як відомо, раніше на бульварі розташовувався літній майданчик, але завдяки рішенням Автозаводського районного суду дружині Звонкова вдалося побудувати капітальну споруду на фундаменті і ввести її в експлуатацію.

А в березні 2016 року з приводу землі, що під капітальною спорудою літнього майданчика кафе «Метрополь» (102 кв. м), в мерії почалися рухи щодо підготовки її на продаж за 68,8 тис грн.

Усе б нічого, але постала заява за фактом халатності службових осіб мерії, котрі допустили прийняття в суді рішення про забудову землі у парковій зоні, чого робити не можна.

Поліція спочатку не відкрила кримінальне провадження — такі дії почали оскаржувати в суді. Однак слідчий хоча згодом і розпочав кримінальне провадження, але взяв та й закрив його.

Голова громадської організації «Об'єднання учасників та ветеранів АТО» став добиватися поновлення кримінального провадження через суд. Суддя Автозаводського суду Юрій Рибалко відмовив Кравченку, але Полтавський апеляційний суд скаргу АТОвця підтримав і повернув її до Автозаводського суду.

На попередньому судовому засіданні слідчий Хлистун сказав, що, вивчивши матеріали, не бачить складу злочину за ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою і службовим становищем) і за ст. 367 (службова недбалість).

Як відомо, свого часу пані Звонкова оскаржила дії Управління містобудування та архітектури як незаконні, оскільки чиновники останього не видали за процедурою містобудівних обмежень, обмежившись листом.

У свою чергу виконкомівські юристи таке рішення суду в апеляції не оскаржували та визнавали позов підприємця Звонкової. Тут слідчий також не побачив криміналу.

Разом з тим слідчий повідомив про те, що будівельно-технічна експертиза, яку він призначав, встановила порушення: дозвіл давався на реконструкцію кафе, а фактично відбулося капітальне будівництво. Слідчий зазначив, що це не є криміналом. 

Як вказував представник Кравченка, Андрій Сенніков, слідчий Хлистун поверхово провів слідство, не відслідкувавши всі події та не поєднавши їх в один ланцюг причинно-наслідкових зв'язків.

Пан Сенніков вказав, що відповідно до договору оренди землі у вказаному місці (п. 26), статті 8 Закону України "Про оренду землі" та раніше виданих містобудівних умов забудова земельної ділянки у парковій зоні не можлива в принципі.

Юристи виконкому під час розгляду позову забудовника в суді мали висловити претензії та відстояти позицію Управління містобудування та архітектури, але стали на сторону капіталньої забудови паркової зони бульвару Пушкіна. Таку думку зазначив представник АТОвців.

Читайте також: Колишні військові хочуть передати АТОвцям літній майданчик, що на бульварі Пушкіна

Але такі аргументи на суддю Діну Андрієць не вплинули - АТОвцям відмовили у їхній скарзі на постанову слідчого Хлистуна про закриття кримінального провадження за фактом незаконної забудови паркової зони бульвару Пушкіна. 

 

 

Читайте також: Депутати міськради відмовилися від продажу частини бульвару Пушкіна у Кременчуці

АТОвці не згодні з таким рішенням судді - останнє ще не набуло чинності, оскільки дається час на оскарження, чим і хочуть скористатися.

 

 

 

Теги: Політика КременчукаЕкономіка КременчукаПригоди Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 493 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 617 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1113 0