Новини з 1996 року

Суд сьогодні. Олександр Мельник проти міськради, облради, Холода та Малецького

Олександр Курилов 23 квітня 2018 18:04 326 0

У Кременчуці сьогодні одразу два суди – Автозаводський та Крюківський розглядали позови директора телекомпанії «Візит» Олександра Мельника  до Кременчуцької міської, Полтавської обласної ради й до міського голови Кременчука Віталія Малецького та заступника голови Полтавської облради, відомого бізнес-чиновника Холода.

Розгляд обох справ  – попередній і далі вже у травні суд слухатиме все по суті справи.

А предмет позову, який будуть розглядати, - один. Це рішення сесій Кременчуцької міської та Полтавської обласної ради, на яких голосуванням, тобто більшістю голосів депутатів Олександра Мельника призначено винним у скоєнні злочину стосовно колишнього мера Кременчука  Бабаєва.

І позов Олександра Мельника стосується саме цього, бо ніхто, ні депутати, ні міський голова Кременчука чи заступник голови Полтавської облради, не може без рішення суду називати людину винною. 

Загалом такий прецедент, коли міська та обласна ради своїм рішенням визначають винних, є першим в Україні, однак чим усе закінчиться й чи можна рішенням зборів депутатів визначати винних і виносити вирок – саме на це запитання відповідатимуть під час розгляду цього позову.

Про що варто додати, так це про таке.

2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся у  Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження, і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а далі  теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних  із 14-ти.

Який саме суд – районний чи міський  і якого міста  буде наступним розглядати цю справу,  вирішить Полтавський апеляційний суд.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись